• kiz kardesinin cocuguna 100x sevgi gosterip, erkek kardesinin cocuguna x sevgi gostermeyen hala olarak adlandirilan uyeleri iceren akrabalara duyulan his.
  • (bkz: benim o)
    (bkz: hepsinin amk)

tanım: normal bir insanın yaptığı normal bir hareket olup bünyeye rahatlık verir
  • kiskanc, iki yuzlu, dedikoducu, fitneci aptal akarabalara karsi surekli bicimde yaptigim eylem. ulan adam suclu oldugu halde birak ozuru, elini sikmaz. oyle tuhaf iste.
  • ülkemizde çok insanın sahip olduğu nefret duygusudur. anne tarafı akrabaların hepsi yaşarken ölmüştür.. yoklukları varlıklarından daha güzelmiş, tamamen irtibatı kesmek tavsiye edilir.
  • nefret etmiyorum ama yakında durmuyorum. bana kötülükleri dokunmadı. ama iyilikleri de dokunmadı. öyle istiyorlar benim suçum değil. anam diyor ki niye görüşmüyorsun onlar senin büyüğün. dedim ana benim yazılım şirketim varken evime gelip giderlerdi. şirketim battı biride telefon açıp ya nasılsın demediler. borc isteyeceğimi mi dusunduler acaba. ya ben kimseden zaten borç istemem isteyemem. zaten borçları ödüyorum. kiramida ödüyorum. ekstra borclanmak benim için aptallık olur. 7-8 ay daha sıkarım kendimi aç kalsam dahi. ama insan manevi destek bekliyor. neyse borç bitti. sıfırdan yükselmeye başladım. yatırım için aldığım arsa karsiliginda havuzlu villa sahibi oldum. iki arabam oldu. her ne hikmetse sayın akrabalarımin aklına gelmeye başladım.
  • günümüzde yadırganmaması gereken olay.
  • sizin tek hatanızda ortalığı ayağa kaldıran, kendi çocuklarının yediği haltları görmezden gelenlere denir akraba.

mutlu bir olayınıza sizden daha çok sevinmiş görünüp, içten içe fesatlananlara denir akraba.

bütün dertler bittikten sonra ortaya atılıp “yahu niye önceden haber vermedin” diyenlere denir akraba.

o yüzden ben de nefret ediyorum.
    hiç öyle bakmayın valla..
  • pkklı, fetö bağlantılı, akpli ya da galatasaraylı değilse sevmeyebilirsin ama nefret biraz aşırıdır.
  • bugün bir kere tescillediğim olay. hatırladığım iyi oldu. sırf kan bağı var biriyle samimi olma zorunluluğu çok saçma.
hesabın var mı? giriş yap