şükela:  tümü | bugün
  • mümkün değildir. dünya üzerinde böyle bir canlı dahi yaşamamaktadır. herkesin ailesinde en az bir dolandırıcı enişte , anneye kalan mirasa çöken dayı, borcunu ödemeyen kuzen, dedikodu sebebiyle küstüğü amcası, halası vardır.

benim akrabalarımla hiç problemim yok diyebilen insan görmedim. hatta üzerine atasözü bile yazılmıştır.

akraba idik, akrep olduk biz bize, sırrımız çıktı ağyara, bakmaz olduk yüz yüze! görmedim akrabanın sadıkane gittiğini, akrep etmez, akrabanın akrabaya ettiğini….
  • ortaya çıkan bir miras durumunda farklı şekillere bürünecektir.

(bkz: akbabalarıyla anlaşabilen insan)
  • çok zengindir.

(bkz: benim çok zengin tanıdıklarım var)

ve hepsi akrabalarıyla çok iyi anlaşıyorlar. daha doğrusu akrabaları onlarla çok iyi anl(aş)ıyor. bir dediklerini ikiletmiyorlar.
  • ne kadar uzak o kadar iyi...

(bkz: herkes yerinde sağolsun)
  • dibine düştükten sonra yuvarlanmamış bir armuttur.
  • hepsiyle anlaşmak gibi yükümlülüğüm yok. dedemin kuzeninin torunu ile şahane bir ilişkim varken dayımın kızının yüzünü ne zaman gördüm hatırlamıyorum. mesela teyzem yurtdışında yaşıyor ve ilişkilerimizde uzak ama annemin kuzenleri teyzem'den daha yakın bana. öz amcamın oğlunun adını unuttum ama üvey dayımın oğlu için dünyayı yakarım. bazı ilişkilerin yakınlık derecesiyle değil sevginin büyüklüğü ile anlamlı olduğunu düşünüyorum.
  • anne baba nüfuslu ve çocuklarına saygı duyuyorsa akraba dediğin insanlar seninle anlaşmak zorundalar. mesala benim ailem iyi kötü imkanları vardı ama bana zerre saygı duymadılar. şu an onlarla görüşmüyoruz peki değer verdikleri akrabaları onları sallıyor mu tabi ki hayır adamların onlarla işleri kalmadı.
  • akrabalarımla hiç problemim yok; çünkü problem yaratacak işlere girmiyorum, hepsiyle aynı sıklık ve samimiyetle de görüşmüyorum. benim birinci dereceden kuzenlerim sayısı görüştüğüm arkadaşlarımdan fazla be.*

bol kuzen olmasının şöyle de bir getirisi var, seçebiliyorsun. evet, n'apayım, gerçek, herhangi biri duysa da "doğru yahu, kesişim kümemiz var ama fark kümemiz de var" der.

bazen düğünde, bayramda bir kuzen veya amca görüşmediğim, yolda görsem haberim olmaz bir başka uzak akrabayı veya az samimiyi tanıştırıyor , o zaman da, "merhaba, memnun oldum, sağlıcakla kalın".
  • ilişkilerini (bkz: meraba meraba) boyutunda tutan kişi.
  • baba tarafından 40 küsür anne tarafından 60 küsür kuzenim var.

yaklaşık 110 tane kuzenim var.

20 kişi fiks kavga ekibi idi.
    biri kavga etse mecbur 20 kişi birden dahil oluyorduk olaya.
    çoğu zaman kavgayı sulh , bazen pata köte toplu kavgalar oluyordu.
    bir şehre kan kusturduğumuz doğrudur. ama artık kavga falan olmuyor.
    kimi evlendi kimi gitti herkes ekmek parası davasına düştü.

2 tane evli barklı kuzenimle hiç konuşmuyorum.
    birinin kocasına , “paran kadar konuş “ dedim o gün bugündür küsüz.
    diğer kuzenim ise uyuşturucu içiyordu 9 yıldır ne gördüm , ne konuştum.
    galiba cezaevinde diye duydum.

almanya’da ve fransa’da yaşayan teyzelerimin en son doğan çocuklarını görmedim hiç.
    kimi 1 yaşında kimi 3 yaşında.
    neyse sonuçta teyzeoğlu teyze kızı onlarda kanımız canımız.

asıl plan şu ; olurda evlenirsem tüm kuzenlerime tam altın getirme şartı koymuşum.
    tahmini 50 aile 50 tam altın taksa ufak bir sermayemiz olur :)

yaklaşık 50 tane cumhuriyet altını 70 bin lira para amk.

söke söke alacam .

kısaca akrabalarımla aram iyi.
    gerçekten allah hepsine selametle versin büyüklerimizden bağımsız iyi anlaşıyoruz.

kimi istanbul’da kimi ankara’da kimi izmir’de kimi adana’da ne bileyim işte hepsinin allah yolunu açık etsin.