• daha önceki deneyimlerinden ders almamakta ısrar eden kova burcu salağının, yine ve yeniden akrep burcu birine gönlünü kaptırması olayıdır. allah bu kez muaffak etsin demekten başka söyleyecek laf bulunamaz böylelerine. neticede her akrep bir değildir, sokmayanına denk gelindiği ümit edilerek mutlu mesut yaşamaya gayret edilir*
 • umitsiz bir ilişkidir. kova burcu kadınının hayali paranoya ve kıskançlıkla alakası yoktur. kaçar gider. daha iyi ve mantıklı alternatifi için;
  (bkz: kova yapmak)
 • kimse kimseyi öldürmeden koşarak kaçılası ilişkidir.
 • ne kadar zıt görünse de birbirini tamamlayan insanların ilişkisidir. iki yarım gibidirler ama elmanın iki yarısı değil. elma ile armut gibi!
 • akrep erkeği olarak yaşayamadığım bir ilişkidir.kova sevgili aranıyor duyurusu vermek icap eder.
 • kova burcu kadını akrep erkeğinin paranoyalarını anlayamaz, anlasa da anlam veremez. bu olay, başlarda küçük bir sıkıntı gibi görünsede sadece buzdağının görünen yüzünden ibarettir. akrebin neye sinirlendiğini, neye trip attığını anlayamaz.

  başlarda anlamak için çaba sarfeder. zaten kovanın hayata geliş amacı "anlamaya çalışmak"tır. kova kadınından hoşlanan bir akrepseniz;kova da size tahammül ediyor, alttan alıyorsa; değerini bilin lan. "akrebin gözleri, akrebin akrep " söyletmeyin adama.

  kaçar gider valla.

  neyse burçlarla alakası yok bunun. isteyince olur, istemeyince olmaz. su yolunu bulur. öküz ölünce öhöm..
 • saplantılı aşkların ilişkisidir. hani olur da atlantikogullarindan adlı yazar silinirse şu güzel tespiti gitmesin diye:

  "kova ve akrep birbirilerine platonik takılırlar.

  ilk olarak kova akrebe aşık olur ama akrep bilmez.
  sonra akrep kovaya aşık olduğunda iş işten geçmiştir. kova bi kaç yıl sonra evlenir
  platonik arıza devam eder.

  tüm kovalara sevgilerimle."
 • akrebin akıl almaz alınganlıklarını anlamayla ömrü geçer kova kadınının. ama cinsellikle alaksı olmayan kova kadını akrebin tutkusuna asla karşı koyamaz. hayatın her anında fedakarlıklar abidesi olan iyilik yapmak için çıldıran kova kadınları için dıuygusal anlamda yıpratıcı bir ilişki olsa da akrep erkeğinin delici bakışları için yapabilecek pek de fazla birşeyi kalmaz kovanın. yine de zıtlıklar birbirini tamamladığı müddetçe mutlu olurlar hatta daha doğrusu kova ne kadar taviz verirse mutluluk o zaman başlar çünkü akrep erkeği asla hayat tarzından ve kendinden ödün vermez.