şükela:  tümü | bugün
851 entry daha
  • bu burca mensup olan zamanında 5 arkadaşım hayatımdaydı, sadece 2 si kaldı. oda birinin yükseleni terazi diğerinin ki akraba mecburiyeti. bunların yanında çokça tanıştığım ama sonrasında samimiyet kurmadıklarımı da katarsak biraz gözlemleme fırsatım oldu.
    tek ortak noktaları yalnız kaldıkları zaman sosyal çevrelerinde duygu sömürüsü yaparak insanları kullanabilmeleriydi. ( ya çok salak bişey için ağlar, ya kendini acındırıp mazlumu oynamayı severler vb.) saman altından su yürütürler deyimi bu burca mensup kişiler için biçilmiş kaftan. (bkz: sinsi)
    ütopik bir ilgi mekanizmaları vardır. ilgiliymiş gibi görünür ancak herşeyi karşı taraftan bekler.
    rol yapabilirler ki genelde rol yaparlar, yapmacıklık seviyeleri aşmıştır. bu da zaten milleti etkilemek için takınılan tavırlar arasındadır. özellikle erkek kesim efsane yer bu yemleri. ben izlerken çok eğleniyordum. *

çok güzel dinlerler ve dinlerken konuşturmasını da bilirler, her bokunuzu anlatmayın. gerçi sır çıkmaz ondan çok güzel saklar ancak sizin canınızı nasıl yakması gerektiğini çok güzel öğrenir zamanı gelince.
    en gelemediği şey belirsizliktir. bişey onun için ya siyah ya da beyazdır dedikleri gibi. umursamaz insanlara katlanamazlar ki ben bi bayan olarak öyleyken bana sinir olurlardı. çünkü umursanmak istiyorlar. ki genelde arkadaşlıklarım onlarla çok ilgilenmediğim için bitti. *
    belki bi başkası öyle değildir ama (özellikle benim karşıma çıkanlar için geçerli) herkesin ilgisinin onda olması hoşlarına giderdi. herkes onları sevsin isterlerdi.
    geniş bir arkadaş çevresi, sosyal ortamı yoksa yani yalnız ya da yalnızlığa yakınsa o zaman saçma sapan şeyler yapabiliyorlar dediğim gibi.
    kimisi ortaokul öğrencisine aşık oluyor, kimisi yalnızlığa gömülüp depresyona girip acıtasyon yapıp milleti etrafına topluyor 'benim hayatım çok zor' diye. kimisi evliyken millete yazıyor, konuşuyor, görüşüyor ya da boşanmış olanı da mevcut çoluğu çocuğu varken milletle yatıp kalkıyo annelik namına bi halt yok falan.
    canları sıkılınca çuvaldız kendilerine batıyor.
    aman sakin diyorum sevgili akrepler..
    bir de gaza gelen birileri varsa çevrelerinde onları gaza getirmeyi çok seviyorlar. onlar, onların bütün işlerini hallederken arkadan sırıtarak seyredebilirler söylemesi.

valla iyi özellikleri olarak diyeceğim iki şey var ağır basan 1) sabırlı, 2) çok efsane herşeyi saklar
    kara kutu gibi mübarek.
    iyi niyetli diyemicem çünkü değiller abicim fesatlar biliyom içlerini az dökülmediler hey gidi.

edit olarak: bir yazar arkadaşın beni yeşillendirmesi üzerine, günün sonunda unutmadıkları için ( ki bu kendilerini veya yaptıklarını eleştirdiğinizde ego yapıp eleştiriyi kaldıramadıklarından olur yediremez) dikkat etmem gerekliymiş. sağolsun uyarıda bulunup beni mutlu etti haklı göstererek.
    not: burçlara inanmıyorum ama akrep burcu diye bir gerçek var. *
  • mensup oldugum grup. ne etti k size bilmiyorum ama her akrep ayni değildir. ben mesela yukselenim ikizler ve tipik bir ikizler karakteriyim. * *
11 entry daha