şükela:  tümü | bugün
 • ilk dönemin sonunda balık kadınının duygusal, akrep erkeğinin seksüel doyumsuzluğu nedeniyle kısır döngüye dönüşebilecek, daha alternatif değer yaratılmaması durumunda bitecek ilişkidir.
 • (bkz: sado mazo)
 • (bkz: uyum)
 • erkeğin aşırı sevgisinin bazen aşırı kıskançlığa (aslında genelde) dönüştüğü ilişkidir. bu aşırı kıskançlığa da ancak aşırı duygusal balık kadını katlanabilir kanımca, çünkü o aşırı duygusallığı aşırı sevgi ancak karşılayabilir ilişkinin büyük çoğunluğunda. ama bir de akrep o aşırı kıskançlığı yenebilmenin bir yolunu bulursa tadından yenmez. tavsiye edilir bu ilişki.
 • elizabeth taylor ile richard burton arasındaki ilişki de bu türden bir ilişkidir.
 • balık kadını romantiktir, tecavüzle sonuçlanır
 • ''cennetten çıkma bir beraberlik! ikinizde su elementisiniz bu yüzden balık burcuna kendinizi çok yakın hissedebilirsiniz. bu ilişki kalben ve ruhen çok tatmin edici olacaktır. balık burcu sizi çok az insanın anlayabileceği kadar iyi anlar.

  ikinizde hassas ve romantiksiniz. bazen hiç konuşmadan anlaşırsınız. balık burcunun sezgileri o kadar güçlüdür ki kendiniz bile farkına varmadığınız duyguları anlar. sizi ne zaman kendi haline, bırakması gerektiğini ne zaman kabuğunuzdan çekip çıkarması gerektiğini bilir. en suratsız, çekilmez zamanlarınızda bile anlayışlı olarak size destek olacaktır. balık burcu başkalarının sorunlarına çare bulan bir burçtur. sizi hiç incitmeyecek, duyarlılığı ile sizi büyüleyecek ve rahatlatacaktır.

  balık burcu değişken burç olduğu için esnektir. siz değişikliklere direnirken o her koşula adapte olabilir. her türlü zorluk karşısında sizi ileriye doğru destekleyecek ve yaratıcı çözümler getirecektir. karşılığında ise siz sabit bir burç olarak onun ihtiyacı olan sağlam bir temel ve altyapı sağlayacaksınız.

  balık yönetmek istemediği için çoğu zaman istediğinizi yapmanıza izin verecektir. siz ise zaten kontrolü elinizde tutmak istersiniz.

  seks ikiniz içinde harika olacaktır. sadece çok gelişmiş ruhlar arasında var olan bir seviyeye çıkabilirsiniz. balık burcu için seks, aşkın en değerli ve güvenilir ifade şeklidir. eğer balık sizin onunla aynı duygulara sahip olmadığını hissederse sizi terk edecektir. balık insanını gerçekten seviyorsanız aşkınız size on kat fazlası ile geri dönecektir. kendi umut ve arzularını sizinkiler için feda edebilir.

  balık burcu hiç bir zaman olaylarla yüzleşmez. sorunlu bir ilişkide elinden gelen herşeyi yaptığına emin olana kadar kalır. gitme zamanı geldiğinde ise bir şey söylemeden geri dönmemek üzere gidecektir.

  akrep kendisi hakkında ipucu vermediği halde, balık sadece sevgilisinin beden dilini ve yüz ifadesini izleyerek onun duygu ve düşüncelerini anlayacaktır.

  balık sevgilinize sıkı sarılın ve kollarınızın arasından kayıp gitmesine izin vermeyin. sonsuz ve karşılıksız aşkının farklı yönlerini keşfetmekten bıkmayacaksınız. ''

  ------------------------------------------------------------------------------------------------------
  ''akrep sevgilinize sıkı sarılın, o sizin öteki yarınızdır! akrep burcu da balık burcu gibi derin duygulara sahiptir. iki burçta sezgileri ile hareket ederler. akrep sizin 9. evinizi yani derin düşünceler evinizi yönetir. birlikte hayatta ilgili ciddi soruların cevaplarını ararsınız: "neden dünyaya geldik?", "dinin görevi nedir?", "insan bir kere mi aşık olur?" gibi. özellikle akrep burcu çok spiritüeldir ve balık bundan çok hoşlanır.

  akrep burcu sadık ve tedbirlidir. bunlar balık için iyi özellikleridir. duyguları bir arada çok derin ve yoğun olacaktır. seks ise çok heyecanlı olacaktır. balık insanı için seks gerçek aşkın kutsal bir ifadesidir. bu akrep burcunun çok hoşuna gider. akrep sahiplenici ve kıskançtır. onun tek aşkınız olmasını istediğinizden emin olduktan sonra onunla fiziksel ilişkiye girmelisiniz. bir kez birlikte olduktan sonra kesin sadakat bekleyecektir.

  gizemli akrep mahremiyetine önem verir. siz bunu iyi anlarsınız. birlikte sakin yerlere gitmek iyi bir fikir olacaktır. akrep burcuda sizin gibi su elementidir. sizler su kenarlarında yenilenir ve dünyaya hazırlanırsınız.

  akrep burcu yoğun duygulara sahiptir, bazen paranoyak bile olabilir. kendi içine kapandığı zaman onu yumuşaklıkla konuşturmaya çalışın. bazı zamanlar kendi bile onu neyin üzdüğünü bilmemektedir. duygularını ifade etmesine yardımcı olursanız kendi problemini bulabilir. onu konuşturmak kolay olmayacaktır. balık hassas yapısı ve sezgileri ile ne zaman ileri gitmesi ne zaman geri çekilmesi gerektiğini iyi bilecektir.

  kendinden emin akrep sizin de kendinize güvenmeniz ve haklarınızı aramanız için sizi destekleyecektir. başkalarının balık burcunu kullanması onu sinirlendirir. para konularında da oldukça akıllıdır. balık insanı ondan bir şeyler öğrenebilir. akrep ile olan beraberliğiniz zayıf yönlerinizi güçlendirecektir.

  akrep burcunun yoğun duygularına dayanabilirseniz güçlü bir beraberliğiniz olacaktır. akrep duygu yelpazenizi genişletecektir. ikiniz de bu ilişkiden çok zevk alacaksınız. ''

  kaynak: http://www.astroloji.org/burcuyum.asp
 • derhal açıklanmasını istediğim ilişkidir. tüm kombinasyonlar var şu sözlükte, bi bu yok. umarım sözlük yazarları ilgilenir. cık cık cık.

  edit: beni utançtan yerin dibine sokan jandi ye teşekkürler: (bkz: akrep erkeği balık kadını ilişkisi)
  edit2: olm taşınmış entry. başka bi başlıktaydım ibret olsun diye buraya koymuşlar beni. tövbeler olsun