şükela:  tümü | bugün
  • bir koskoca kadındı bu, bir yemeğe gittiğinde herkese sandalye ona masa getirirlerdi, "halikarnas'ta geçen yaz" dedi, başka bi şarkı söylemedi, bodrum dolaylarında gezindi durdu, lakin bi ara sevgilisi falan wardı bunun, nasıldır acaba ? aniden kayboldu, hiç yok ortalarda, kalin unlulerimizdendi.
  • ne güzel bir ses, ne sevimli,hep gülen bir yüz ve ne güzel şarkılar derim akrep nalan için..kendileri bir gün bir barda program yaparken akşam saatlerinde bir başlamış söylemeye, herkes öyle keyif almış ki, ertesi gün öğle saatlerinde bitirmiş programı..sarhoş şarkısında ''sen üzülme şekerim'' kısmını nasıl içli söyler,bizi de nasıl mest eder..bu bodrum aşığının bir de web sitesi var: http://www.akrepnalan.com/
  • biraz gerilere gidelim. yıl 1970'lerin sonu ya da 1980'lerin başı. her gün eylem, her gün operasyon. yakalanan militanların bir masa arkasında basına gösterildiği (bu uygulamadan daha yeni yeni vazgeçildi!) yıllar. işte bu dönemde yakalanan bir hücrenin militanları basına deşifre edilirken gazetelerden biri kadın militanlardan biri hakkında "akrep nalan" tabirini kullanmıştı. sonradan bu kadın militanın öyle söylendiği kadar gaddar birisi olmadığı ortaya çıktıydı. ancak bu tabir popüler kültür tarafından benimsendi ve günlük dilde kullanılır oldu. o acayip kadın şarkıcı da ismini işte oradan almıştır.
  • nurseli idiz'in sundugu saklambac yarismasina katilmis ve sectigi erkege hayatinin en buyuk dumurunu yasatmis insandir.
  • vucudundan daha buyuk bi kalbi olduguna inandigim kisi...
  • türk pop müzigindeki en güzel ses ve yorumlardan biridir.

    bu kadar guzel bir sese sahip bir sanatcinin sadece iki tane album yapmis olmasinin sebebi, sanatci hakkindaki genel bakis acisinin yavanligiyla birlikte ortaya cikiyor. ozellikle ilk albumundeki sarkilar gercekten mukemmeldir. piyasada bulundugunu sanmiyorum, kolleksiyoncularin elinde, sinirli sayida olabilir. bir daha album yapar mi bilmem ama akrep nalan'a bakinca sisman bir kadindan cok otesini goren insanlar oldugunu bilmesini cok isterdim.
  • mayoları sürekli hırsızlanan talihsiz sanatçı...
  • kopeginin uzerine basip olduren insan. agir olduguna mi, kopegini oldurdugune mi, kopegini bu sekilde oldurdugune mi yanasi bir durum. oglen yemegi icin hic usenmeden ucakla bilmemnereye gittigini soylemisti bir röportajinda,cok ilginc gelmisti...