şükela:  tümü | bugün soru sor
 • afyonkarahisar'da açılacak bir otel ismi. ne demek diye araştırırken otelin web sitesi hizmete girmiş ve isminin hikayesini de potansiyel misafirleriyle paylaşmış:
  "adını önce hitit kralı’nın, şehrin en yüksek tepesine askerlerine sığınak
  yaptırmasıyla “yüksek tepeli şehir” anlamına gelen hapanova’dan alır.
  friglerin gelişiyle hapanova eteklerinde yeni bir köy kurulur, adı akronio olur.
  romalılarla birlikte akronium, akroenos zamanla söylenişte değişikliğe uğrar
  akrones olarak kalır."

  afyon'dan beklenmeyecek bir yaratıcılık olmuş diyebiliriz. şaşırttı.
 • göcek dönüşü mola verdiğimiz otel. tatil yorgunluğunu atmak için birebir. odalar çok konforlu, resepsiyon çok ilgili. sevdiceğim ile önce ikbal thermal'e gittik. resmen adamlar almak istemedi. booking rezervasyonunu görünce. gayet kötü bakışlar ile karşılaştık. mecbur akronese geldik ama iyi ki gelmişiz dedik. booking üzerinden gelmek falan da sorun olmadi. hata ile tek kişi seçeneği almışız. ona dahi laf etmediler. dönüş yolunuz uzunsa mutlaka uğrayın.
 • geçtiğimiz hafta eşimle 2 gece konakladığımız ve gayet de memnun kaldığımız termal otel. kış aylarında bu gibi termal otellerde 2-3 gecelik dinlenmece yapmayı sevenlere öneririm. hemen yanında bulunan ng afyon'da da geçen sene kalmıştık, tabiki ona diyecek lafım yok, harikaydı. bu sene de ng'ye gitmek üzere yola çıktık ancak 2 gece için 1600tl fiyat çekince başka otel arayışlarına girdik. geçen sene aynı zamanlar da booking üzerinden 900tl ye altın paketli rezervasyon yaptırmıştık. tabi bu sene booking de olmayınca ets'yi aradım. akrones'i önerdiler, hem de yarı fiyatına ve 2 kişi 30'ar dakika masaj dahil.
  geçen sene kurulmuş son derece lüks bir otel. kadın-erkek ortak yüzme havuzu ve termal havuzu var. buhar banyosu, sauna, hamam ise ayrı ayrı. kullanım alanları son derece temiz. yemekleri güzel, yeterli. odaları geniş, ferah. banyo ile yatak odası arasının cam olması güzel olay. kendi içinde küçük ama iş görür bir bowling alanı var.
  otoparkı geniş, hemen yanında aflium outlet merkezi bulunuyor. çıkışta alışverişimizi de yaptık.
  kısacası ng ile karşılaştırdığımda, yarı fiyatına olmasına rağmen her hangi bir eksiğini göremedim, kafa kafaya bence. yeni açıldığı için böyledir muhtemelen ama umarım fiyatları şişirmezler ng gibi.