şükela:  tümü | bugün
  • binge eatingle alakalı olabilir.
  • bir adet çikolata için 1 saat yürüten istektir. yürürken keşke yemeseydim dersiniz ama nafile geldi mi gitmek bilmez bu açlık.
  • son bir haftadır ne yazıkki bununla başa çıkmak zorunda kalıyorum. spor yaptığımdan ve vücuttaki yağları eritmeye çalıştığımdan diyet yapıyorum. gün içinde 4-5 öğün ve az az yiyerek gün içinde harcadığım kaloriyi dengelemeye çalışıyorum . ancak saat akşam 8'den sonra inanılmaz bir şeyler yeme isteği geliyor ki anlatamam. elime ne geçerse yiyorum. kuruyemiş, cips, meyve, çikolata, fındık ezmesi hatta kahvaltıda yediğim yulafı bile kaşık kaşık -sütsüz- yiyorum. durduramıyorum arkadaş kendimi. var mı buna bir çare`::/`
  • havuç ve salatalıkla çok sağlıklı bir biçimde savuşturulabilir.
  • az önce bu duyguyla başa çıkmak için beni amaçsızca mutfağa götüren durum. tabii insan spor+diyet halindeyken başa çıkmak zorunda, çünkü yarın sabahki açlık kardiyosunda ne hallere gireceğimi düşündükçe aşağıdakilerle bu akşamımı atlatmış sayılırım.

akşam 7 gibi: bulgur, tavuk göğüs, yoğurt ve bol zeytinli akşam yemeği.

1 saat kadar önce: vakit uygundu, midem iyiydi, ayaküstü hindi füme arasında pesto sos (kendim yaptım), marul, dereotu dürümü ve 10 kaşık kadar yoğurt (kendim yaptım) ile günlük protein hesabı tamamlandı.

az önce: ne yesem kriziyle mutfağa gidip tüm seçenekler gözden geçirildi, portakal (bu saatten sonra şeker olmaz), yulaflı süt (yatmadan önce karbonhidrat mı?), kendi yaptığım yulaflı mozaikten bir parça (olabilirdi, ama şekersiz de olsa tatlıydı, reddi yedi), atıştırmalık eti form buğday patlağı (az da olsa karbonhidratlı), 2 parça bitter (bir süredir bıraktım onu da, belki sadece antrenman öncesi görüşürüz), haşlanmış yumurta (genelde yaptığımdır ama hazırda yokki) şeklinde kısa bir ayaküstü kriz sonrası 1,5 bardak kadar yarım yağlı sütü kafaya diktim ve ışıkları kapatıp çıktım. şu an midem misafir sofrasından kalkmış gibi tok ve hafif guruldamalarımla gayet mutlu ve huzurluyum.

yukardaki arkadaşa motive notu:en son ne zaman cips yediğimi hatırlamıyorum.