• tam olarak yurt dışına çıkışların yavaşlaması rezaletidir aslında. firma farkı olmadığını düşünüyorum. o yüzden tek bir firma veya kişisel soruna indirgemeyeceğim.

ne oluyorsa oluyor saat 20.29.59'da herşey normalken 20.30:00'de yurtdışına çıkışlar bir anda yavaşlıyor.

speedtest sonuçları tam anlamıyla aynı yani türkiye'de evinize en yakın server yine aynı değeri veriyor. modeminiz aynı değeri veriyor ama twitter ve facebook dahil videolar normalden daha düşük değerde açılıyor. twitch'de hızınız normalde 1080p60 video izlemeyi kaldırırken ve hatta youtube'da hızınız 4k videoyu diğer saatlerde kaldırırken birden videolar 720 ile açılıyor. ve onun üstünü de pek kaldırmıyor zaten. (twitch'de 160p ile açılıyor videolar bazen. youtube ile ilgili bir ayar kullandığım için 144p saçmalığı olmadı o saatte bile.)

saat 00.29.59'a kadar herşey böyle.... 00.30.00'da herşey normale dönüyor ve 4k video izleyebiliyorsunuz.

saat olarak belirlenmiş bir durum olduğu için sorunun random olarak bir altyapı arızası ve hatta evimin santrale uzaklığından kaynaklanan bir problem olduğunu düşünmüyorum. neden 00.30.01'de herşeyin normale döndüğü tam olarak bir muamma çünkü... neden herşey 00.27:31 veya 01.13:28'de normale dönmüyor eğer altyapımız sadece o saatte kaldırmıyorsa.

https://eksiup.com/caf98fc29550 : google.com tracert sonuçları...
  • bazen izlenen videoda 30 saniye boyunca herşey yolundayken 30 saniye sonrasında birden musluğu kısmaktadırlar. (bunu da ancak türk telekom gibi altyapının da sahibi olan tehlikeli ve sinsi firmalar yapmaktadır.)
  • akşam fazla yükleme olduğu için mi yoksa özellikle mi yavaşlatılıyor bilmiyorum ama özellikle son 3-4 gündür, gündüz rahat rahat istediğimizi seyrederken, akşam 7-11 arası, netflix web vs tüm platformlardan filmi donuk donuk kötü kalitede seyrediyoruz. not:süperonline fiber 50 kullanıyoruz.
hesabın var mı? giriş yap