şükela:  tümü | bugün soru sor
 • hava daha tam kararmamış, perdelerin arasından hafif aydınlık gelirken ışığı açtığınızda içinize dolan garip his.

  odanın tüm dağınıklığı, yarım kalmış yiyecek paketi, yerde duran çorap teki...

  keşke yalnız bunun için sevseydim seni.
 • beyaz florasandan kaynaklanır.
 • sarı ampulden kaynaklanır.

  (bkz: akp seçmeni)
 • yeterince isik almayan bir evde yasamaktan kaynaklanir. yeterince isik almayan evler genelde varoslarda olur evet. bir de bunun uyanir uyanmaz isigi acmak mecburiyetinde kalma hali var tabi. cok dogru bir tespittir, bunca yil aklima gelmemisti, bravo.
 • sarı ampulle katmerlenen histir
 • tavan kenarlarına gizlenmiş warm white ledler, yerden yapılan aydınlatmalar, duvar kenarı aydınlatmaları, mobilya ve dolaplara yerleştirilmiş halojen veya led aydınlatmalar ile aplikler, lambaderler vb. aydınlatma araç gereçlerinin kullanımı sorunu kökten çözecektir. genellikle türkiye'deki evlerde dekoratif aydınlatma denilen kavram maddi sıkıntılar sebebiyle henüz evlerin geneline yayılamadığı için tavandan tek nokta üzerinden aydınlatma yapılır. zaten bunun altında maddi sıkıntı yatıyor dolayısıyla hafiften bir varoşluk hissi oluşturması doğaldır.

  yoksa şöyle aydınlatılan bir ortamda varoşluk hissetmek zordur. kaldı ki burası dışarıdan doğal ışık alan bir oda da değil : http://www.ev.dekorasyonu.info/…-banyo-tasarımı.jpg aynı banyonun tavanına tak 40 wattlık bir ampul sadece oradan aydınlatma sağla varoşluk hissinin dibine vurmak böylece mümkün olabilir aynı dekorla.

  aynı zamanda çok noktadan aydınlatılan ortamlarda kontrast da azalacağı için hem ortam daha yumuşak görünür hem de ışığın odaya homojen dağılmasıyla geceleri hafif bir baş ağrısı çeken insanların o baş ağrıları da azalır

  ekonomik imkanlar bunların hiçbirine el vermiyor olabilir. bu durumda bulabildiğiniz en yüksek aydınlatma gücünde warm white tasarruflu ampüllerden bir adet alıp tavana yakın bir yere kablo uzatarak ampülün ışığını tavana vurdurup oradan odaya dağılmasını sağlayınız. burada püf nokta ampül yüksekte tavana yakın bir konumda olmalı yönü yere değil tavana doğru bakmalı ve odada otururken, yürürken ampülün cam kısmını doğrudan göremeyeceğiniz bir şekilde alt tarafından bir şekilde kapatmalı veya kalın fakat ışığı hafifçe geçiren bir kağıtla ışığı kırarak alt kısmının ışığı doğrudan yere vermesini engellemelisiniz. bunlardan odanın büyüklüğüne göre kenar ve köşelere bir iki adet yerleştirirseniz sıcak soft bir aydınlatma elde ederek kendi iç mekan aydınlatmanızı yapıp bu histen kısmen kurtulmak da mümkün.
 • karışık desenli eski model halıların katmerlediği, şahane tespit.

  söz konusu ortamda bir müzik çalar ya da pc varsa, şöyle bir parça açılarak giderilebilir;

  http://www.youtube.com/watch?v=ca9guspn6gc
 • ısigi sondurup mum yakinca yerini aslinda biz fransiz gocmeniyiz hissine birakir.
 • pazar günleri hepten duman eden hissiyattır.