• adından da anlaşılacağı üzere aksarayda bulunan fen lisesi.
    her yıl öss puan ortalamasına göre yapılan sıralamada tüm liseler arasında ilk yirmi içindeki yerini alır. başarısını öğretmenlerine değil öğrencilerine borçludur. zira öğretmenlerinin geneli sadece öğretmeye bunun için her yolu mübah görmeye programlanmış bünyelerdir.
    tüm olumsuzluklara rağmen her yatılı okul gibi insan kalbinin en güzel köşelerinden birinde yerini alır.
  • adanalı kaynayan fen lisesidir. bi aileden 3 kişinin gittiğini görmüştüm. yakın ve puanlarının görece düşük olmasının etkisi büyüktür bunda.
  • hayatımın en güzel günlerini geçirdiğim okulumdur. hala rüyalarımda lisede görürüm kendimi. geride kalan günlerimden dönmeyi isteyeceğim tek zamanlardır ki zamanında nefret edip ayrılmak istediğim, hüngür hüngür ağladığım günler olmuştu. ama bazı şeylerin kıymeti kaybedince anlaşılıyor. dostluklar, arkadaşlıklar unutulmuyor. çok kızdığım hocalarımı bile görsem boyunlarına atlarım herhalde. güzel günlerdi, çabuk bitti.
    ayrıca, 99 mezunlarının başarı oranı %95 di diye hatırlıyorum.
  • aksaray merkez ilçe milli eğitim müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

bağlı olduğu kurum: milli eğitim bakanlığı
    adı: aksaray fen lisesi
    adresi: süleyman demirel eğitim kampüsü
    telefon numarası: 3822153555
    faks numarası: 3822152584
  • hayatımda güzel geçen döenmlerden biriydi bu okulda okumak.
    geçmişte hangi zaman dilimine dönmek isterseniz diye sorulsa aksaray fen lisesi ilk 3 cevabımdan birisi olacaktır.
    hey gidi günler hey.
    yaşlandık sanırım sözlük.

tanım: lise yıllarımı (99-02) geçirdiğim okul.
  • bu sene yeni binasına taşınacaktır.
hesabın var mı? giriş yap