şükela:  tümü | bugün
  • ulan dünden beri bakmaya yüreğim el vermedi şu olmaz olası habere. al işte şu saatte dayanamadım açtım. hiç mi “hayâ”nız yok sizin? hiç mi utanmadınız yaptığınızdan? bu kadar yayıldığını görünce utanmışsınızdır ama o yavrulara yaptığınız utanmazlıktan değil! tüm memlekete rezil olduk diye!
    benim annem babam, kendinden farklı olan insanları sakın ha sakın dışlama. onların yanında ol, yardımcı ol, diye diye beni yetiştirdiler. bende “vicdan” var. eminim ki bizim nesil böyle vicdanlı olan son nesil. yeni nesil başımıza daha çok iş açacak buraya yazıyorum. bakın aile eğitimsiz olabilir, okuyamamış olabilir, derslere kafası basmamış olabilir. okumak cahilliği alır eşeklik baki kalırdemiş atalarımız. kendini yetiştiremeyebilirsin. lakin vicdansız olamazsın! işte yeni nesil ailelerde bu vicdansızlıklar var. ben merkezli çocuk yetiştirme var. yarın bir gün o çocukları kendilerine dahi vicdan yapmayacak haberleri yok. ay benim çocuuum çok özel, benim çocuuuum şöyle diye gezip; bencil, kendinden başkasına zerre değer vermeyen, vicdansız bebeler yetiştiriyorlar.
    ya şunu yaparken hiç düşünmediniz! tamam o yavrulara acımadınız da, ya kendi piremses/pirens çocuğumun başına bir şey gelirse? herkes engelli adayı derler, ya çocuğuma bir şey olursa? ya da bunları geç, hadi bir çocuk daha doğurursam ve -sizin gibi kötülere kurban olduğum rabbim böyle melekleri hediye etmezdi herhalde de- o da otizmli olursa! diye hiç mi düşünmediniz a utanmazlar!
    allah kınadığınla seni sınar derler! hiç mi korkmadınız! allah’tan da mı korkmadınız! kuldan utanmadınız tamam ama allah’tan da mı utanmadınız?
  • yanlış bilgilendirme nedir allah aşkına ya... veliler nasıl inanmışlar acaba “normal” çocuklarının okuldan gönderileceğine? hem öyleyse bile çözüm otizmli öğrenci yuhalamak mıdır? hiç mi vicdanınız yok ya? zaten her otizmli öğrenci normal sınıfta ders alamıyor. alabilecek kadar iyi olanları da rahat bıraksanız olmuyor mu? inanıyorum otizmli sınıf arkadaşı olan çocuklara sorsanız böyle tepki almazdınız. onlar öğrenmiştir farklı bireylerle bir arada yaşamayı.

mucize doktor dizisini gerçekten takdir etmek lazım. böyle böyle alışacak herkes engelli insanların toplumun bir parçası olduğuna. cahillik alışmamak için bahane olamaz.
  • yurdumun güzel insanlarının özetini ve özelliğini gösteren durumdur aslında.
    bizim insanımız, engelli gördüğünde yardım etmeyi ve üst dereceden acımayı kendine görev bilmiştir. ancak o engellinin çocuklarının yanında bulunmasını asla istemez. çünkü onlar için engelli bireyler bulaşıcı hastalık taşıyan insanlardır.
    yaşadım, biliyorum. bu nedenle hiç birisine güvenmiyorum.
  • bu toplumda dil, din ve ırk üzerinden yapılan ayrımlara aşinayız. velilerin otizmin bulaşıcı hastalık olduğunu düşünmeleri diyelim ki cahillikten, bulaşıcı hastalık olsa dahi bu şekilde davranmaları, otizmli öğrencilerin arka bahçeden okula giriş yapmalarının, bu çocukların yuhalanmalarının, işin içinde muhtarın ve okul müdürünün de olmasının nedeni cahillik midir? hasta çocukları kendi çocuklarından farklı olduğu için değersizleştirmek, yok saymak, kabul etmemek ve itmek cahillik midir? inandıkları din bile vicdanen onları bir parça harekete geçiremediyse kusura bakmayın bunun kaynağına tamamen cahillik diyemezsiniz. bu saf kötülüktür.
  • saf kötülüktür. üzerine cilt cilt akademik yazılar yazılsa da boştur. cehalet tercihtir.
  • yapılan şerefsizce ve bencilcedir. ancak otizmli bir çocuğun annesi cennet hanım katıldığı bir haber programında "biz otizmli çocuklarımızın diğer çocuklarla birlikte eğitim almasını istiyoruz" demiştir. bu da yanlıştır.
  • utanç olarak bu olay bize yeter. fazlasını aramaya gerek yok.
  • az önce fox sabah haberinde öğrencilere bu eğitimi veren kişinin muhasebe mezunu ücretli öğretmen olduğunu söylediler....
    eğitimi veren kişinin branşını geçtim öğretmen bile değil ne işi var orada...
    neresinden bakarsanız bakın rezalet ve utanç.
  • çomarlık kavramını en güzel özetleyen hareket.