• tadı pek kötü olan, ağızda fazla bekletmeden içilmesi hayırlı olan antibiyotik.
  • çıban tedavisinde de kullanılan bir antibiyotik.
  • sefuroksim aksetil etken maddesini içeren geniş spektrumlu bir antibiyotik.

(bkz: zinnat)
  • 2012 nin son çeyreğinde de elimin altında bulunan, periyodik solunum yolu problemlerine* çözüm olarak sunulması sebebiyle seviyeli birlikteliğimizi sadakatimle sırtladığım tabletler. kullanım tavsiyesi; sevilen bir meyve nektarı eşliğinde içiniz.
  • bir dünya antibiyotik kullanıp bağışıklık geliştirmek üzere olan insanın bile feleğini şaşırtabiliyormuş.

tamam canım her antibiyotik gibi senin de tadın berbat, boyutun kocaman yutulmuyorsun filan bunlar alışıldık şeyler. ama mideye yaptıkların kabul edilemez.

günde iki kere içip iki ker insanı ayağa kaldıramayacak hale getireceksen ne anladım ben senin gibi ilaçtan? bademcikler indi ama mide bulantısı, tansiyon derken ölücez?!

midenizde bir rahatsızlık varsa dikkat edin. gerçi ben eczacıya da sormuştum, bir şey olmaz demişti. kendisinin seri katil olduğundan şüpheleniyorum.
  • 15 gündür orta kulak iltihabı olmuş ve duymayan bir kulakla hayat mücadelesi verirken üstelik günde 2 gr aldığım amoksisilin etken maddeli antibiyotiğe rağmen gelişme göstermeyen hastalığımı 3. dozunda toparlamış bir antibiyotik.

sanırım amoksisilin grubunu vücudum artık sallamıyor. bunun nedeni en küçük bir şeyde bana günde 2 gr klavunat veren aile hekimim, yine aynı şekilde günde 2 gr augmentin veren göğüs hastalıkları uzmanıdır. sağ olsunlar, beni düzelttiniz. yanlış anlaşılmasın, iyi anlamda düzeltme değil bu.

lütfen şikayetlerinizi tek tek gittiğiniz uzman doktora anlatın. antibiyotik geçmişinizden de bahsedin. aksi halde iyileşmek zaman alıyor. hayat kaliteniz günlerce düşüyor.
  • gebelerde kullanılması güvenli geniş spekturumlu antibiyotiktir.
  • allahin belasi ilac. bi flagyl bi de bu. yeminle 3 gundur her an kusacakmis hissiyle yasiyorum. surekli bi öğürme isteği.
    allahin belasi ilac.
  • yarrak gibi ilaç. 3 kutu bitirdim yarin dorduncuye başlıyorum bi iltihabi kurutamadi.
  • doktorun yazmadan önce ''herhangi bir hastalığın, alerjin, mide rahatsızlığın var mı?'' şeklinde sorarak, bu antibiyotiği kullanmanın ön koşulu olarak sağlıklı olduğunuzu teyit ettiği ilaç.
hesabın var mı? giriş yap