şükela:  tümü | bugün
 • akseki antalyaya bagli gorundugu halde antalyaliligin getirdigi her turlu miymintilik, duraganlik, tevazuya gerek yok angutluktan nasibini almamis, 10 kayseriliye bedel uyaniklik potansiyeline sahip insanlarin bulundugu yerlesim birimi.

  antalyalilar zaten aksekilileri bu uyanikliklarfi sebebiyle benimsememis, cografi yakinliklari dolayisiyla "aksekinin ayagi konyadadir" gibisinden bir yakistirma yapmislardir. oysa ki konyalilari da yakindan taniyan biri olarak konya sinirlari icinde de akseki performansina yaklasan insan gordugumu soyleyemem.
 • ayrca aksekililerin cimri olduguda soylenir ama cevremdeki aksekililere* baktıkca bu varsayımın yanlıs oldugunu gormekteyimdir..
 • aksekinin girişinde ticaretin baskentine hosgeldiniz adlı bir yazı vardır saka gibidir ama degildir..
 • bi aksekiliden korkucan, bi de kayseriliden...
 • ticari zekalariyla ovunurler bu ilcede yasayanlar ya da kokenleri burayla baglantili olanlar.
 • daha bugün gittiğim ve şu an itibariyle gelmiş olduğum ,etrafı bir sürü dağla çevrili ,küçük ,şirin(?) bir antalya ilçesi.

  ayrıca buraya siyasi çıkarlar ihtimaliyle olsa gerek akdeniz üniversitesine bağlı 4 yıllık sağlık yüksek okulu ve 2 yıllık mobilya dekarasyon, elektrik yüksek okulları açılmıştır.belkide serik meslek yüksek okulu ve g.s.f bağlı sinema tv. bölümünün tıpkı rektörün serikli olması nedeniyle açılmış olması gibi bu okulunda okulun bilimum yöneticilerinden birinin memleketi olması ihtimali söz konusudur.bu mantalite daha ne zamana kadar sürecek acaba.yazık gerçekten yazık.
 • her ne kadar icinden cıkan insanların ticari zekası uyanıklılıgı vs ile un saldıysa da , her ne kadar yazın antalyanin sicagindan kacıp buyukleri ziyaret etme amaclı 3-4 gün gecirilince icinde eglenilse de simdilerde sınırları içinde akdeniz universitesine bagli bölümlerin açıldıgını duydugumda dehsete düstügüm ilce. bir universite ogrencisi ne yapar orda derslerinden arta kalan zamanda acaba, bilinemez...
 • "akseki'den cikan en aptal adam ogretmen olur" ozlu sozunun kaynagi.
 • eskiden konya'nın kazası olan daha sonradan antalya'ya bağlanan akseki, batı toroslar’ın 1040 m. rakımına yerleşmiş, nufüsunun büyük kısmını öğrencilerin oluşturduğu, ömer duruk'un heykelini ilçe merkezine diktirdiği türkiye'nin okuma yazma oranı en yüksek ilçesidir.
  aksekili olan bazı kişiler ; zeki başeskioğlu, prof. dr. muammer aksoy, fatin gökmen, prof.dr.yüksel bozer, gülriz sururi, sezer cumhur önal, fenerbahçe yöneticisi ve tokai çakmaklarının üreticisi bekir hulusi cansu vs...
 • dagin basinda kurulmus, ot bitmez corak bir ilce hatta antalya ilinin en boktan ilcesi olmasindan dolayi, halki akseki'de durmamis; ipini koparan bir sekilde kendini buyuk sehire atarak, ciraklikla mesleki kariyere baslamistir. o zamanin ciraklari simdi islerinin ustasi ehli olmuslar ve genetik ticari zekalari ile ayni is kolundaki rakiplerinden daha ileri gitmislerdir. bugun, tahtakalede parayi vurmus bir esnaf varsa cok buyuk ihtimalle aksekilidir. tahtakaledeki kuafor malzeme toptancilarinin neredeyse tamami, saatcilerin neredeyse tamami, istanbul genelinde cicekcilikle ugrasanlarin buyuk cogunlugu hep aksekilidir.