şükela:  tümü | bugün
  • antalya -akseki –beyşehir yolu'nun alternatif ve kısa söyleniş biçimi.
  • kı$ın ısparta yoluyla beraber kapalı olduğu zaman kullanamadığımız ve mide bulandırıcı* mersin yolundan gitmemize sebep olan yol.
    (bkz: antalya mersin yolu)
  • 10 yıl öncesine kadar uzunca bir kesiminde ilerleyebilmek için arabaların birbirine yol verdiği, şimdiyse 2 km.si dışında tamamı 4 şerit olan ve antalya-konya arasını 3 saat yapan yol.
  • akdeniz bölgesinin en güzel orman manzarasına sahip yollarından biridir.
  • kar ve buzdan bayağı nasibini alır. o şartlar altında korkutucu olsa da, sonradan geriye dönülüp bakıldığında bir dönemi özetliyor gibidir. kar, buz derken biten askerliğin özetidir.
  • her ne kadar yolu kısaltsada ani değişen rakım nedeniyle edilmeyecek küfürlerin ağzınızdan çıkmasına vesile olabilecak türden bir yoldur. bu yolda seyahat yemin ederim en büyük işkencelerden biridir. ulan okkalı bir şekilde küfretmek istiyorum ancak yolun yapımına katkıda bulunanlardan biriside dedem olduğundan öyle kalıyorum.

bu yoldan gidecekleri için edit : ağzınıza 2 adet falım** sakız atın.
  • 307. kısa dönem askerliğimin, acemilik kısmını geçirmek üzere antalya il jandarma komutanlığından gece karanlığında akseki'ye doğru ayrıldığımızda nereye gittiğimiz bize söylenmemişti. fakat enteresan bir yolda olduğumuz belliydi. bir ara bizi sabun yapmaya götürdüklerinden endişelenmeye başlamıştım. öyle bir yol işte bu yol.
  • hakkaten allah belasını versin böyle yolun. ne kulak kalıyor, ne baş... ağzımda sakızla, ağrı kesici almadan girmiyorum bu yola. ömrümü kısalttı o kadar söyleyeyim...
  • ömrümün yarısını çok net yemiş yoldur, yine de memleketimin yoludur, sabırsızlıktan ne kadar kötü olduğuna bile dikkat etmem, yeter ki memleketime götürsün dediğim yoldur.
  • ankara dönüşü torosların eteklerinden kıvrıla kıvrıla gelip nihayetinde denizi bulan yoldur. o kadar yüksek rakımdan sonra deniz seviyesine inmek kulaktaki çınlamaların artık bittiğinin müjdecisidir.