• hala öyle midir bilmem ama bizim zamanımızda müdürün sibirya kurdu cinsi köpekleri öğrencilerinden daha fazla değer görürdü ve daha güzel bir bahçeye sahipti.
  • bağcılarda olan okuldur. ygs'ye gireceğim lisedir kendisi. anadolu lisesi düzgündür temizdir dedim ama düz lise çıktı. anadolu lisesine çevrilirken şartları da iyileştirilmiştir umarım.
  • mezun olduktan 6 sene sonra tekrar aklıma düşen okulum, insan dört duvarı, ateştuğla'yı falan değil de, o zamanki hislerini, duygularını ve hayallerini özlüyor.
  • 2005 yılında düz liseden anadoluya çevrilmiş, dağın başında bulunan lisemsi bir okul.
  • sikimsonik bir muhitte yer alan * düz liseden hallice anadolu lisesidir. anadolu lisesi olduktan sonraki ilk mezunlardan olarak, okulun eğitim namına doğru düzgün bir standardı olmadığını söyleyebilirim. her yıl en fazla 1 tane tıp kazanan çıkar, geri kalanları arasında en iyileri istanbuldaki mühendisliklere yerleşenler filandır *. okulla alakalı ilk aklıma gelenler; bizim zamanımızdaki müdür suat hoca, matematikçi yunus hoca ve fizikçisi metin hocadır *.
  • 4 yılımı geçirdiğim 2012 yazında mezun olduğum istanbul'un en kötü ilçesinin en kötü semtinin en kötü mahallesinde bulunan eski okulum.düz liseden hallice olduğu bir gerçektir ama istanbul düz liselerin %99 dan iyidir ne olursa olsun anadolu lisesi diplomanda yazıyor sınıflar 30 kişi en fazla (tm ler 20 ben sayisaldim) ama iyi bir egitim bekeleme cok farkli degil duz liseden.zaten cok ad yapmamis semtt anadolu liseleri için geçerli bu kural.bağcılardaki diger anadolu liselerinden yada kucukcekemece anadolu gibi okullarla ayni egitim duzeyindedir.yeni acilmis yada daha mezun vermemis tum anadolu liselerinden iyidir.zaten calisirsaniz istediginiz sonucu alirsiniz hocalar ders anlatiyor sonucta.iyi hocada var kotu hocada.tıp kazananda çikiyor boşta gezende hepsi ayni siniflarda ayni egitmi aliyorlar.
    ama okul kadro olarak cok geri gitti ozellikle mehmet ismail nas gibi turkiyenin 1 numarali fizikcisi gitmek zorunda birakildi.yeni okul muduru basri dogan sayesinde herkes mutsuz.eğitim olarakta baya geri gidildi.okulda disiplin kalmadi.okul idaresi okulu sadece gecistiriyor.kimse ogrenciyi onemsemiyor.tercih yapacaklara tavsiye eviniz cok uzaksa yazmayin ben gidis gelis toplam3 saat yol cekiyordum ama yakinsa ve puaniniz daha iyi bir yer tutmuyorsa yazin.bagcilar olmasindan cok fazla suphe etmeyin okulun yarisi disaridan geliyor.ayni zamanda bagcilardan gelenlerin cogu iyi cocuklar zaten hangi semte giderseniz gidin gicik tipler olacaktir.hem okuldan kacinca gidecek biryer olmuyor ders calisirsiniz burada
    okulun servisi gayet iyiydi hala levent abi ve mehmet amca (çiftçi tur) serviste devam ediyorlar.servisten daha cok is ustlendikleride ortada
    not:erdem erbay-suat bozkurt-mehmet ismail nas-nihal (kimyaci soyadini bilniyorum) ve bunun gibi bircok hoca artik yok.arka bahcedeki sibiryalarda gitti.okulun yeni hali cok soguk oldu
    bu kadar
  • ilk kazandığımızda tadilat dolayısıyla karşıdaki düz lisede yarım dönem okuyup sonrasında sıralarımızla birlikte(sıraları okuldan okula öğrenciler taşımıştı) mevcut yerine geçtip zor bela mezun olduğum lisedir.

2008 senesinde anadolu lisesi kazandım diye sevinirken kayıta gittiğim gün kapısının önünden horozların geçmesiyle özellikle annemin yaşadığı hayal kırıklığı tarif edilemez.

4 sene boyunca okula gitmekteki tek amacı ders dinlememek, sigara içmek ve maksimum eğlenmek olan biri olarak baya bildiğiniz ekmekle dibini sünnetlediğim okuldur.(islami terim waow). yahu bildiğin sigara içmeye gidiyodum okula -marlboro 5.5 tl idi :') fakat sigaranızı piyasa değerinin 1 tl altına alper'den alabilirdiniz. annesinin kredi kartından kaçak olarak sigara alıp, okulda bize satıp nakit dönüşümü sağlıyordu.(sene 2020 alper hala üniversiteyi bitiremedi)

eğitim olarak 2010 senesinde harika bi kadrosu vardı. mehmet ismail nas, kubilay kurnaz, menekşe gültekin, sultan komut gibi değerli hocaları vardı. açıkcası zaman geçince onları daha faydalı değerlendiremediğim için pişmanlık duyuyorum diyebilirim. o zaman ki ergenlik çocuklu işte çokta şaaapmamak lazım.

okulun karşısında bir de düz lise vardır. biz böyle ana kuzusu olarak baya korkardık kendilerinden. okul çıkışı 1 tl'ye mısır satan apaçiler vardı. almazsanız sizi dövmekle tehdit ederlerdi. zaten bağcılar küçükken geçmeye korktuğunuz uzun karanlık koridor gibi bir yer o yüzden konuma anlatırsak george orwell utancından mezarında ters döner.

sosyal etkinlik açısından mükemmel zayıf mükemmel niyetsiz bir idareye sahipti. okul başkanlığı yaptığım dönemde(evet ben) vodafone ile anlaşma sağlayıp kaynak sağlamama, ilçe milli eğitimden güvenlik desteği için söz almama, çıkacak sanatçıları ayarlamama ve sahne standı için anlaşmama ve bunların üstüne okula para kalacağını söylememe rağmen dönemin müdürü basri kişisi tarafından "la oglim bıra bahcılar bir daulun(davul) sesine aha bütün apaçeler doplaşır" gibi oldukça filozof vari (aslında bi kuble realizm var) bir cevap verilerek reddedilmişti.

genel olarak kavgaları çıkışta durak arkasında olurdu ve %80 i palazlanma ve kapanış şeklinde sona ererdi.

açıkcası insanların mezun oldukları liseye gidip hocalarıyla görüşmesine hep çok özenmişimdir. fakat tahmin ediyorum 2015 yılında dönemin idari yönetici tarafından 45 çocuğun tecavüzünün çatısı altında yapıldığı "ensar vakfı"nı "ülkemiz insanın manevi dinamiklerini zenginleştirerek ilmi fikri ve ahlaki yönden gelişimine katkıda bulunan" cümleleriyle okulda ağırlanmasıyla asla ve asla gitmeyeceğim lisemdir. ilgili paylaşım linktedir. görsel

ayrıca 2010 senesinde ekşi sözlük e özenip bunun lise versiyonunu yapmış fakat okulda hakkımızda soruşturma açılması üzerine siteyi kapatmak zorunda kalmıştık. sebepte bir hoca için "yok denecek kadar yetersiz" denmesiydi. yok okulun imajını zedeliyormuşuz. ulan okulun adını yazınca 2007de okulu tinercilerin bastığı haberi çıkıyo ne imajı ahahahaha
    bkz haber link: okulda-tinerci-dehseti
  • bağcılar'da bir lisedir. mezun olduğum lisedir. bahçesi geniş ve tm sınıfı güzel konumlanmıştı. en azından benim zamanımda.
hesabın var mı? giriş yap