şükela:  tümü | bugün
  • lanet bir sorunsal, tam hali: 2018 cumhurbaşkanlığı seçimlerinde meral akşener ve muharrem ince arasında kalınması olacaktı.

şimdi bakıyoruz akşener'e kendisi çok saygın bir siyasetçi, kadrosu da yeni ve dinamik, halka faydalı olabilecek insanlar.

sonra bakıyoruz ince'ye, yine düzgün, oy verilebilecek aydınlık bir adayımız.

tabi ikinci tura kalamayan adayların kitlelerini çekebilecek olma potansiyeli de denkleme eklememiz gereken bir değişken.

diyeceğim o ki ben karar veremedim, ne oldu da 3 yıl önceki yukarı tükürsen bıyık aşağı tükürsen sakal durumundan şimdiki iyi aday beğenmediğimiz duruma geldik onu da anlamış değilim.*

tanım: birçok seçmenin kafasını kurcaladığından emin olduğum hede.
  • ikisinden birtane akce cikmaz yalnis sorularla ugrasmayin.
  • çok mu zor arkadaş ikinci turda gidip tayyip karşısında kalana vereceksin. sonrasında da o da gidecek dışarıda kalan adaya cb yardımcılığı verecek. iki aday da sözünde durursa parlamenter sisteme geri dönülecek zaten sonrasında yeniden partili sisteme dönülecek allah aşkınıza önce şu dedeye tamam diyelim. amasız fakatsız diyelim mümkünse
  • meral akşenerin karşısına muharrem inceyi koymaları büyük bir başarı. insanlar iyi partide birleşmişken şimdi kafalar karıştı.

oylar inceye fakat meral hanımın daha yüksek alma ihtimali de var. atımı mantıklı olana değil yüksek olana oynamak istiyorum ki seçimlerden sonra ülkece derin bir nefes alalım.

edit: derin değil rahat bir nefes alalım.
  • ikisinin de iyi insan olduğunu ve memleket için iyi şeyler yapmak istediğini düşünüyorum.
  • bünyesinde ilginç fıkraları barındıran sorunsal.

--- spoiler ---

şimdi bakıyoruz akşener'e kendisi çok saygın bir siyasetçi, kadrosu da yeni ve dinamik, halka faydalı olabilecek insanlar.
    --- spoiler ---

dünyanın en komik fıkrası olabilir bu.

fetöcüden cumhurbaşkanı olmaz.
    akşener'in bu ülkeyi fetöcülerin oyun sahası haline getirmesine izin vermeyeceğiz.

#devam
  • bir ay önce realmi barca mı diyorduk bugün liverpool diyoruz.neden mi?türküz olm.
  • öncelikle (bkz: bütün sorunsalımız böyle olsun)

ben son güne kadar bekleyeceğim, söylemlerine, vaatlerine, cesaretlerine, oy oranlarına bakıp son kararımı vereceğim.

'sol'dan geleni elbet tercih ederim ama bir tarafta da güçlü bir kadın var. akp+mhp'nin bütün planlarını altüst etmiş bir kadın.

2. tura hangisi kalırsa kalsın oyum seve seve onundur.

not: temel dede sen de çok güzel konuşuyorsun, iyi ki varsın ittifakta.
  • ilk turda canın hangisine isterse ona oy ver. hiç önemli değil. ilk turda 2’den fazla adayın avantajı oyların bir adayda yığılmasının engellenmesi.
    2. tura ikisinden birisinin kalacağını düşünüyorum. bu durumda kalan sağlar bizimdir diyerek oyunu kullan.