şükela:  tümü | bugün
 • bu ülkede sol tabanından gelen aday ağzıyla kuş tutsa bire birde seçim kazanamaz. eğer buna inanan varsa; seçim sonunda elinde kalan sadece hayal kırıklığı olacaktır.

  rte adını bile anmıyor. adını bile an mı yor.

  bu adam bunca seçimi kazandıysa kafayı bu yönde çalıştırıyor ve rakibini belirliyor demektir. muhalifler ise duygularıyla hareket ettiklerinden bu defa kesin kazanacağız diye sürekli bıkmadan usanmadan ders almadan hayal kurmaya devam ediyorlar.

  bu defa öyle olmayacak. aklımızla oy verip, çivi çiviyi söker ata sözüne atıfla yine bir sağ gelenekten gelen adaya meral akşener’e oy vereceğiz.

  rte’nin seçimi öne çekmesinin amacı bile sadece buydu. iyi partiyi seçime sokmamak. sadece bunu gören bile bu sonuca ulaşır.

  bu defa planın tutmayacak rte.

  --- spoiler ---

  ak parti genel başkan yardımcısı hamza dağ’ın seçim sonuçlarına yönelik açıklaması.

  açıklama “kamuoyu araştırmalarında gördüğümüz çok açık, net bir şey var birinci belli, diğer iki aday ikincilik için yarışıyor. işin doğrusu ikinciyi de biz belirliyoruz. onu nasıl belirlediğimizi de eğer biraz mitingleri takip ederse vatandaşlarımız çok daha net bir şekilde görür.” 07.06.2018 08:54 ucan insanlar
  --- spoiler ---

  edit: destekleyen akp'li açıklaması.
 • erdoğan'ı indirmenin tek yolu
 • chp seçmeninin romantizmi bırakıp yapması gerekendir.
  19 seçimi aynı taktikle kaybettik 20. seçimde de aynı şeyi deneyip farklı sonuç beklemeyin, akp tabanı ve sağ seçmenin büyük bir bölümü artık erdoğanı görmek istemiyor ama oyunu chp ye vermeyecek kadar da muhafazakarlar.
  anlayın artık muharrem incenin alabileceği en fazla oy %40-42
  edit: imla
 • kim neyi istiyorsa ona oy versin, oy ile strateji olmaz. gönlünüzden geçene oy verin ama yeter ki oy verin.

  2010 referandumunda oy vermedik ülke ne hale geldi.

  en çok içinize sinen adaya oy verin...
 • muharrem ince'ye oy vereceğim.

  halk goygoy yapıp vermeyecekse, kendi problemleri. benim için sorun yok.

  rte kazanabilir ve umrumda bile olmaz, gelen ağır ekonomik krize de hazırım.

  mikro dalgada şakkadanak hazırlanan patlamış mısır stoğum hazır.

  ek not:rte'nin meral akşener'den bahsetmemesinin yegane sebebi, ikinci turda ona giden oylardan geri almak için kalp kırmamaktır. bu da kenarda dursun.
 • meral hanım 2. tura çıkarsa yine tv lere çıkmayacak ve çok dişli daha doğrusu yırtık seviyesiz bir siyasetçi görünmediği için de yine ön planda olmayacak hiçbir şey değişmeyecek. sizin teoriniz kadar bu da mantıklı teori o yüzden 2. tura rte harici kim çıkarsa ona verin yeterli. çok meraklıysanız meydanlara çıkın her yere meral akşeneri anlatın tanıtın ikinci tura kalmasın iş muharrem inceyle akşener yarışsın.

  edit: (bkz: #77902413)
 • ince'ye oy verip rte'nin planını bozmak olamıyor mu? sizin ananız güzel mi?
 • ulan uyuzum şu düşünceye ya...
  sağ gelenekten gelen adaya solcular oy verir; ama sol gelenekten gelen adaya sağcılar oy vermez, değil mi? yani bütün ön kabul buna dayanıyor, ve bütün teziniz bunun üzerine, öyle mi? e siktirsin gitsin de rte himayesinde yaşamaya devam etsin o sağ taban o zaman!

  sırf sol gelenekten geliyor diye halk adamı ince'ye oy vermeyecekse sağ seçmen,
  zaten siktir olup gidelim hepimiz cehennemin dibine.

  böyle mantığın içine sokarım, hdp bile "2. turda destekleriz" diyor, meral aynı şeyi söylüyor. ama neymiş, solcu başkan olmazmış, solcular meral'e peşin peşin versinmiş.

  2. turda kim çıkarsa çıksın herkes çalışıp muhalif adayı seçtirecek, başka yolu yok.
  romantizm falan deyip de mal mal yazılar yazmayın, herkes uğraşacak, uğraşmayıp bu şekilde ön yargılara hapsolanlar meydanı boşaltsınlar...
 • arkadaşlar yeter artık şu kastığınız algı. kendinizi şu gerçeğe alıştırın artık. meral akşener bu seçimi kazanıp cumhurbaşkanı olamayacak.
  ama cumhurbaşkanı yardımcısı olma şansı var.
  muharrem ince yalnızca akplilerden oy alamayabilir ki onlarda bile bir kayma var.
  meral akşener kimden oy alabilir allah aşkına? haberiniz yoksa uyandırıyım tüm akpliler meral akşener'i fetöcü sanıyor. öyle ben sağ görüşlüyüm o zaman akpliler bana oy verir durumu yok yani.
  mhplilerden alabildiğin alır, aklı başında olan yani %2lik akp oyunu da alır oturur yerine. max 15 işte. amma tatava yaptınız amk yerinde. hdp oy falan vermez meral ablamıza. üzgünüm ama gerçekler acı.

  ikinci tura kalsa 25 chp'den, kendi oyu da 15. %60a %40 ezilecek.

  ama muharrem ince'ye ikinci turda destek olursa %30 kendi oyu, %15 iyi parti, %6 da hdp'den gelirse bu is biter.