şükela:  tümü | bugün soru sor
 • erdoğan'ı indirmenin tek yolu
 • chp seçmeninin romantizmi bırakıp yapması gerekendir.
  19 seçimi aynı taktikle kaybettik 20. seçimde de aynı şeyi deneyip farklı sonuç beklemeyin, akp tabanı ve sağ seçmenin büyük bir bölümü artık erdoğanı görmek istemiyor ama oyunu chp ye vermeyecek kadar da muhafazakarlar.
  anlayın artık muharrem incenin alabileceği en fazla oy %40-42
  edit: imla
 • kim neyi istiyorsa ona oy versin, oy ile strateji olmaz. gönlünüzden geçene oy verin ama yeter ki oy verin.

  2010 referandumunda oy vermedik ülke ne hale geldi.

  en çok içinize sinen adaya oy verin...
 • muharrem ince'ye oy vereceğim.

  halk goygoy yapıp vermeyecekse, kendi problemleri. benim için sorun yok.

  rte kazanabilir ve umrumda bile olmaz, gelen ağır ekonomik krize de hazırım.

  mikro dalgada şakkadanak hazırlanan patlamış mısır stoğum hazır.

  ek not:rte'nin meral akşener'den bahsetmemesinin yegane sebebi, ikinci turda ona giden oylardan geri almak için kalp kırmamaktır. bu da kenarda dursun.
 • meral hanım 2. tura çıkarsa yine tv lere çıkmayacak ve çok dişli daha doğrusu yırtık seviyesiz bir siyasetçi görünmediği için de yine ön planda olmayacak hiçbir şey değişmeyecek. sizin teoriniz kadar bu da mantıklı teori o yüzden 2. tura rte harici kim çıkarsa ona verin yeterli. çok meraklıysanız meydanlara çıkın her yere meral akşeneri anlatın tanıtın ikinci tura kalmasın iş muharrem inceyle akşener yarışsın.

  edit: (bkz: #77902413)
 • ince'ye oy verip rte'nin planını bozmak olamıyor mu? sizin ananız güzel mi?
 • ulan uyuzum şu düşünceye ya...
  sağ gelenekten gelen adaya solcular oy verir; ama sol gelenekten gelen adaya sağcılar oy vermez, değil mi? yani bütün ön kabul buna dayanıyor, ve bütün teziniz bunun üzerine, öyle mi? e siktirsin gitsin de rte himayesinde yaşamaya devam etsin o sağ taban o zaman!

  sırf sol gelenekten geliyor diye halk adamı ince'ye oy vermeyecekse sağ seçmen,
  zaten siktir olup gidelim hepimiz cehennemin dibine.

  böyle mantığın içine sokarım, hdp bile "2. turda destekleriz" diyor, meral aynı şeyi söylüyor. ama neymiş, solcu başkan olmazmış, solcular meral'e peşin peşin versinmiş.

  2. turda kim çıkarsa çıksın herkes çalışıp muhalif adayı seçtirecek, başka yolu yok.
  romantizm falan deyip de mal mal yazılar yazmayın, herkes uğraşacak, uğraşmayıp bu şekilde ön yargılara hapsolanlar meydanı boşaltsınlar...
 • arkadaşlar yeter artık şu kastığınız algı. kendinizi şu gerçeğe alıştırın artık. meral akşener bu seçimi kazanıp cumhurbaşkanı olamayacak.
  ama cumhurbaşkanı yardımcısı olma şansı var.
  muharrem ince yalnızca akplilerden oy alamayabilir ki onlarda bile bir kayma var.
  meral akşener kimden oy alabilir allah aşkına? haberiniz yoksa uyandırıyım tüm akpliler meral akşener'i fetöcü sanıyor. öyle ben sağ görüşlüyüm o zaman akpliler bana oy verir durumu yok yani.
  mhplilerden alabildiğin alır, aklı başında olan yani %2lik akp oyunu da alır oturur yerine. max 15 işte. amma tatava yaptınız amk yerinde. hdp oy falan vermez meral ablamıza. üzgünüm ama gerçekler acı.

  ikinci tura kalsa 25 chp'den, kendi oyu da 15. %60a %40 ezilecek.

  ama muharrem ince'ye ikinci turda destek olursa %30 kendi oyu, %15 iyi parti, %6 da hdp'den gelirse bu is biter.
 • bunlara hiç gerek yok. muharrem ince'nin başkan, diğer muhalif adayların yardımcı olduğu bir türkiye'yi hayal etmeye başladık bile.
  en başından beri direnişi ile bize umut veren meral akşener emin olun yine 2. turun en önemli figürlerinden biri olacak.
  hatta önümüzdeki 10 yılın.
  şimdiki hedef (bkz: hasta adam)in planları çok umursamamak ve hayır cephesinin genişletilmesini sağlamak. bu cepheyi kara propogandadan korumak.
  oy hesaplarını bir kenara bırakın. değişim başladı. tadını çıkarın.

  edit: meral akşener 'e oy vereceğini söyleyen birkaç primat mesaj yolu ile vatan haini olduğumu söylediler. ayrıca küfür falan zaten biliyorsunuz standart.
  ama bunlara gerek yok. ortada mevcut bir ittifak var iken, en azından o siktigimin kufurlerini 15 gün sonra edelim. ciddi şekilde sabrımı sınamaya başladınız. yoksa az kaldı birinizin kafasını götüne sokucam.