şükela:  tümü | bugün soru sor
  • bugünkü seçim manifestosunda parlementer demokrasiye geçiş konusuna kesinlikle değinmemiştir. e kardeşim sen değilmiydin 16 nisanda hayır diyen. neden bugün bu konuda tek bir kelime bile etmedin.

hani dikta rejimiydi bu. noldu da diktatör olma sevdasına soyundun ? 16 nisan'da hep hayır oyu veren bizler değilmiydik. ne oldu da bu rejimi kabullendiniz.

ciddi ciddi meral akşener'in bir şeyler değiştirebileceğini zannetmiştik. ancak onun derdi değişim değil dişi reis olmakmış bunu anladık bugün.
  • bu geçişe kendisi başkan olursa tek başına karar veremeyeceği içindir. değişim için mecliste en az 5te 3 çoğunluk gerekecek.

30 mayısta açıklayacakları beyannamede olacak sanırım ve parti vaadi olarak gösterilecek.
  • gayet net bir şekilde daha bugün atılan aşağıdaki tweetinde bunun aksini iddia etmiştir. az okuyun öyle başlık açın. kadın aylardır aynı şeyi söylüyor.

not:link açıp okumaktan aciz troller için bir de ben yazayım. başkanlık sisteminden parlamenter sisteme geçişi desteklediğini belirtmiştir.

https://mobile.twitter.com/…atus/995979623015026688
  • konuşmayı götüyle dinleyen suserleri göstermiştir...

"parlementer sisteme geri dönüş süreci planımızı yaptık." dedi kadın çatır çatır.

daha ne diyecek?
  • 30 mayis'ta yayinlanacak olan iyi parti secim beyannamesinde detayiyla deginilecek konulardan sadece birisidir. kadinin cikis noktasi parlamenter sisteme geri donecegiz vaadiydi bi kere.

bugunku manifestoda da "ini nisi yipicik inlitmidi bini nisil yipicik inlitmidi"diyen sigirlar da var. gerizekali bilmiyor ki onlar secim beyannamesiyle maddeler halinde aciklanir. biraz burokrasi bilgisi yok ki amk ergeninin, ayaginda semt pazari esofmaniyla osura osura entry giriyo. karsisinda anasi var sanki "domatesi rendeledim, arpa sehriyeli corba yaptim" diye tarif etsin."ama nasi yipcik". hokus pokus yapçak amk.

sığır cok.