şükela:  tümü | bugün
 • dosdoğru bir gerçektir.

  şu an başka bir lider olsa ortalığı toz duman eder ama bakıyoruz kurtarıcı!! dediğiniz aksenerden tık yok. sus pus.

  şimdi muhalefet etmeyecek de ne zaman edecek.

  bir lider daha sahneye çıkamadan bitiverdi. geçmiş olsun.

  valla beni bilen bilir. reis'in karşısında durmak o kadar kolay değil derim hep. assdasssasdds.
 • kadın partiyi kurduktan sonra 40 yıllık siyasal islamcı her yerde '' atatürk'te atatürk ille de atatürk'' demeye başladı. kadına vurulacak bir yer kalmayınca bir de buradan deneyelim diyorsunuz. bunun bir tık ötesi de kadından başkan olmaz zaten. acınacak haldesiniz.
 • aslında ortada hiçbir şey yokken, beklentiler yüksek oldu. oysa gerçekler farklı, bunları da zaman içinde yaşayarak göreceğiz.
 • (bkz: hele bi otur soluklan yiğidim)

  heyecanını anlıyorum yenisin, maaşını peşin almışsın ama zırvalmak için hiç zaman kaybetmemişsin. aktroll’ün biri gidiyor biri geliyor şükür.

  kadın memleketin yarısını gezdi, hangi kanal verdi reisinizin korkusundan? bir konuşması yayınlansa akitler o kanalı fetocu ilan eder zaten, maral ana muhalefeti sokaklara taşıdı merak etmeyin nerden geldiğinizi şaşıracaksınız zamanı geldiğinde.
 • madenciler eyleme gitti, iyi parti olarak oradayız dendi, madencilerle hemen anlaşma sağlandı. al sana muhalefet.

  suskun denilerek muhalefet becerisinin olmadığı ileri sürülmüş. ipe sapa gelmez bir iddia.

  kadın televizyona mı çıkabiliyor. televizyonlar kapalıysa yollar açık. meral akşener halkla konuşuyor, yarın da şırnak'ta.

  (bkz: 8 aralık 2017 meral akşener şırnak ziyareti)

  edit: bkz. tarihi
 • kadın parti yönetimine muhalefet etti; devlet bahçeli ve yönetimi bir gecede akp’li oldu, mhp’ye göbekten karşı olan, sabah akşam bahçeli’ye hakaret eden iktidar da milliyetçi ayaklarına yatmaya başladı. bak bu akşener’in sadece parti yönetimine muhalefetiydi.

  referandumda akşener sahaya indi; 49,5 akp ve 12,5 mhp toplandı, bula bula -o da şaibeli- bir %51,2 buldular da kimse sormadı nere gitti bu adamlar diye.

  sözün özü akşener çok da güzel muhalefet yapıyor. ama siz bahçeli-kılıçtar tarzı “al gülüm ver gülüm” tarzı tahterevalli muhalefete alıştığınız için değişik geliyor. alışacaksınız
 • (bkz: yav he he)
 • yanlış bir söylemdir.

  kadın çok büyük vaatler vermedi. fantastik bir türkiye söylemiyle yola çıkmadı. ütopya girdabında milleti boğmadı. gayet basit şeyler söyledi. adalet ve liyakat üzerinde durdu. haliyle çok fazla gündem olmadı. çünkü insanlar boyundan büyük vaat verenlerin peşinden gitmeyi seviyor. 82 washington 83 paris falan deseydi daha çok ilgi ve oy toplardı.

  ha bir de muhalif seslerin üstündeki baskı falan var. haliyle çok duyulmaması normaldir. ihtiyacı olanlar duyuyor ve takip ediyor. bu yeter.
 • ses getiremediği konusunda aynı fikirdeyim. entrylerimi okuyanlar benim çok hükümetçi bir tip olmadığımı bilir, ve açıkçası akşener'den beklentilerim yüksekti. hatta insanlara 2015'te mhp adına akşener cumhurbaşkanı adayı olmalı propagandası yapıyordum. ama şu an beklentimin altında bir profil sergiliyor. çünkü gerçekten bu ülkede söylenecek çok şey var, ama bunları söylemiyor.

  neden olduğuna dair tahminlerim var. biri teşkilatının yetersiz oluşu. şu anda akşener beklediği kadar teşkilat kurabilmiş değil, kendisine umut bağlayanların olumsuz bakacağını hissetmese muhtemelen partiyi de daha geç kurardı. ama heveslerin kaçmaması için açıkladığı şekilde partiyi kurması gerekiyordu artık. yoksa şu kadar teşkilatla parti kurmak doğru değil. bunun daha genel kongresi var, seçime girme yeterliliği var, şu an bunları halledebilmiş değil akşener, o yüzden ağır politik söylemlere girmiyor. şimşekleri üzerine çekerse yukarıdakiler gürlerse gerilimi kaldıracak ve arkasında duracak güçte bir teşkilatı yok çünkü şu an.

  bu noktada akşener de anadoluyu gezip tabana kendini tanıtmaya çalışıyor, bu arada da muhtemelen her ilde görüşmeler yapıp teşkilata yeni il başkanları falan bulmaya çalışıyor. bu akılsızca bir iş değil. çünkü seçime girebilmesi için seçimden en az 6 ay önce büyük kongre yapmış olması gerekiyor. büyük kongre için de bütün türkiyede teşkilatlanıp il ve ilçe kongrelerini bitirmesi gerekiyor. seçim gerçekten 2019'da olursa bu süreç yetişir, ama biraz işler ters gider, biraz da seçim erkene alınırsa elinde patlar.

  dediğim gibi bu strateji çok yanlış değil, ama kesinlikle bu işin ankara ayağı eksik kaldı, ses getirmekte zorlanılıyor. gündem olunmazsa olan teşkilatlar da heyecanını kaybeder, söner giderler.

  tabana kendini tanıtmak önemli, çünkü insanlar yüzyüze tanışıklıktan etkilenirler. ama şahsen tanıyıp iyi bir insan olduğunu bildiğin herkese oy vermezsin. çünkü o kişiye başkalarının da oy vereceğini bilmek istersin, o da ancak tv'de çıkınca olur. çünkü o zaman rakipleriyle aynı ekranda görürsün, onlarla aynı kıratta olduğunu o zaman anlarsın. erdoğan'ı izlediği tv'de, akşener'i de görmesi lazım vatandaşın. arkadaşıyla akrabasıyla konuşması lazım, etrafındaki insanların da aynı ismi bildiğini anlaması lazım. başkaları da oy verebilir diye düşünmesi lazım. yoksa kimse oy vermez.