• oy çekecek ciddi bir seçim vaadidir. akp vatandaşlık vermeyi planlarken iyi partinin suriyelileri göndermek istemesi gerçekten hoş.
  • bugün kendisi için verdiğim imzayı sonuna kadar hak ettiğini bir kez daha göstermiştir. artık evli evine, köylü köyüne. kendi gençlerimiz işsizlikten kırılırken, emeklimiz sürünürken, çocuklar soğuktan donarken , suriyelilere 30 milyar dolar para harcadık diye böbürlenenlere, bizim kanser hastalarımız ilaçsızlıktan kırılırken suriyelilerin beleşten tüp bebek yapmalarını sağlayanlara biri dur demeliydi.

(bkz: yallah suriye'ye)

edit: tüp bebek olayına şehir efsanesi diyenler de var, buraya dipnotu bırakıyorum.
  • bugün katıldığım mersin mitinginde en fazla coşkuyla karşılanan vaadi bu oldu.

not: iyipli değilim, gözlemlemeye gittim mitingi.
  • oy vermeme sebep olabilecek bir vaattir. bu işten tek memnun olan kesim asgari ücret altında 3 kuruşa işçi çalıştıran patron ve vergi vermeden çalışan suriyelinin kendisidir. başka hiçbir t.c. vatandaşı bu 3,5 milyon suriye'liden memnun değil. madem savaş bitti bitiyor, hadi hepsi ülkesine!
  • en az bir adet oyu garantilediği vaattir.

suriyelilerin kendi vatanlarına dönüp orada açacağı iftar için maddi yardım bütçesi işbu seçmen tarafından seçimleri müteakip ayrılacaktır.
  • siyasetçi ne işe yarar sorusunun cevabı.
  • iyip genel başkanı ve cumhurbaşkanı adayı meral akşener bugün mersin'de kalabalık bir miting yaptı ama ne basında ne de sözlükte gündem oldu. dikkatimi çeken bir vaadi var, şöyle diyor akşener:

"mersin bugün 200 bin mülteci ile beraber yaşıyor. hayat standardımız düştü. bu 200 bin suriyeli kardeşimi netice itibarıyla sayın erdoğan'ın yanlış politikaları neticesinde mersin'de yaşıyor. buradan size söz veriyorum: cumhurbaşkanı seçildiğimizde, inşallah 2019'un ramazan ayında suriyeli kardeşlerimizle suriye'de iftar açacağız inşallah." - kaynak - konuşma kaydı

suriye'nin terörle mücadelesi bitmemişken bunca insan nereye ve nasıl gönderilecek, bu da ayrı bir tartışma konusu tabii.

edit: mesajla ulaşan arkadaşlara teşekkürler. entry'de bir yeri düzelttim: kemal kılıçdaroğlu ve doğu perinçek suriyeli sığınmacıların vatanlarına dönmeleriyle ilgili akşener'den daha önce benzer vaatlerde bulunmuşlar.
  • suriyeli arap kardeşlerimizi cok seven ak kardeslerimize söyle bir taksimde turlamalarıni tavsiye ederim.suriyeli diyince nedense akla sürekli gariban,aç,açıkta coluk cocuk,muhtaç varmis gibi hava yaratan kardeslerimiz beyoglunda bir turlasınlar.bizim ahali dükkanlarin vitrinlerini seyrederken,ellerinde en marka kıyafetlerin torbaları ile gezen arap kardeslerimizi gözlesinler.yine bizim türkler lüks restaurantları pas gecerken icinde patlayincaya kadar yiyen arap kardeslerimize bir göz atsınlar.yolda ordu gibi kasıla kasıla yüruyen,kari kız kesen,meydanın ortasında top oynayan hatta ahalinin üzerine atan arap arkadaslarimizla takılsinlar.oda mümkün degilse bir fatihe gitsinler.fatihde bir emlakci yada yerli esnafla muhabbet kurup bir araplardan sohbet açsınlar.suriyelilerin nasil her yeri isgal ettiklerini ögrensinler.
  • kendisinden beklediğim açıklamayı yapmıştır. bu vaadin oy getirme potansiyeli yüksektir. akp karşısında iyi'nin hanesine yazılan artıdır.
  • peki ya afganlar sadece suriyeli istilası yok ciddi anlamda afgan ne olacak.
hesabın var mı? giriş yap