şükela:  tümü | bugün
  • aksi dergi, yayıncılığa genç ve dinamik bir soluk getirmek üzere, eylül 2017’de raflardaki yerini alıyor.

dünyayı müzikle değiştirmeye çalışan asi ve devrimci bir rap ikonunu, (bkz: tupac shakur)’u kapağına taşıyan aksi dergi, ilk sayısında (bkz: ahmet ümit)’in henüz yayınlanmamış romanından can alıcı bir bölümü okurlarına sunuyor.

yayın hayatına başlayan aksi derginin kadrosu da oldukça zengin. (bkz: birsen tezer) (bkz: cezmi ersöz) (bkz: ayhan bozkurt) (bkz: çağlan tekil) (bkz: altay öktem) (bkz: batuhan dedde) (bkz: üstüngel arı) (bkz: onur akyıl)(bkz: kadri karahan) (bkz: ceza) (bkz: uğur biryol)(bkz: birol tezcan) (bkz: gonca özmen) (bkz: zeynep kaçar) (bkz: deniz celiloğlu) (bkz: özgür akkaya) (bkz: pelin batu) (bkz: uğur yücel) aksi dergide imzası olan isimlerden sadece birkaçı...
  • anlamıyorum. 2pac ön kapak iken arka kapak yaşar kemal. 2pac kim gözünüzü seveyim. ikinci sayıda marilyn monroe koyarsa tam güzel olur. edebiyat peşinde değilsiniz. ergin günçe, metin eloğlu, ece ayhan.....vs dursun köşelerde gidin 2pac, monroe koyun kapaklarınıza satsın diye. yazar kadrosu güzel ama bıktım bu popülist dergilerden artık. zaten ünlü olanları kullanmayın. değeri bilinmeyen insanları kapak yapın. buna imkanınız var. elinizde bulunan yazarlar zaten tek başına sattırır. ot, kafa gibi dergilerin çizgisinden sıyrılın artık.
  • olmamış sanki.
  • kasım ayında 3. sayısı çıkan, benim de yazarı olduğum dergi.
    genel yayın yönetmeni altay öktem. her sayısında kültürün farklı bir rengiyle karşılaşabilirsiniz içeriğinde ve kapakta. son sayıda keloğlan mesela. ondan önce yavuz çetin. ilk sayıda da tupac amaru shakur. edebiyat dünyamıza renk kattı. edebiyat için ahkam kesmek ya da köşe tutmaya çalışmak yerine söz söylemek gerek bence. ot, bavul, kafa... nasıl renk kattıysa aksi dergi de ayrı bir renk olarak yerini aldı edebiyat dünyasında. ''gelin birlikte dağılmayalım'' gibi güzel bir sloganı var ayrıca derginin. altay öktem, ahmet ümit, cezmi ersöz, batuhan dedde, ayhan bozkurt deniz durukan, üstüngel arı gibi isimler derginin yazarları arasında.
  • gittim dördüncü sayısını da alıp okudum bu ay. dergi cidden çok renkli, skalası geniş, kadrosu zaten sağlam.

diğer dergilerden farkı öyle ergen işi melankoli yok, ajitasyon yok, her şey tadına tuzunda, ayarında. en çok bu halini sevdim itiraf edeyim.
  • geçerken tekel'e uğratan dergi. bayinizden ısrarla isteyiniz.