şükela:  tümü | bugün soru sor
 • çalınan malınızı tazmin etmek için savcılıktan alınan asıl belgenin üzerine aslı gibidir damgası vurulmasını isteyerek savcı dahil herkesi dumura uğratan sigorta şirketi.
 • hakkında şöyle bir mail aldığım şirket:

  sevgili arkadaşlar,

  08.11.2003 te kampüste nöbetçi olduğum için üniversiteye giderken şile yolunda bir kaza geçirdim ve arabam pert oldu. hala kapanamayan hasar dosyam, ödenemeyen araç bedeli ve kasım 2003 te pert olmuş aracım için ödeyecek olduğum 2004 motorlu taşıtlar vergisi ile ilgili dertlerimi dile getirmek istedim.

  08.11.2003 cumartesi günü kaza geçirdim, şile yoluna en yakın olan opel servisine (gedizler oto - çekmeköy) arabam çekildi ve 10.11.2003 pazartesi günü servis tarafından aksigorta ya bilgi verildi. aynı hafta içinde kaza raporu, alkol raporu, çekici faturası vb belgeler aksigorta ya iletildi.

  aradan geçen 75 (yetmişbeş !) gün içinde aksigorta dan tek bir yetkili bana bilgi vermek için aramadi... defalarca call center ile yaptığım görüşmeler, sürekli birbirine aktarılan ve sonunda da her seferinde yüzüme kapatilan telefonlar da cabası...

  geçen bunca zaman ve yapılan bunca terbiyesizlikten sonra bugün de aksigorta dan alper bey (alper.unlu@aksigorta.com.tr) bana aracımı başka bir şirkete satacağımı 08.11.2003 tarihindeki hasar dosyası için 20.02.2004 te 5,608,000,000.-tl'nı aksigorta dan kalan 11,510,000,000.-tl nı aksigorta talimatıyla arabamı satmam istenen şahıstan alacağımı ve satış için vekalet vermem gerektiğini söyledi...

  alper beye, vekalet vermemi istedikleri bu şahıslara nasıl güvenebileceğimi onları hiç tanımadığımı ve para tahsilatında sorun yaşarsam ne olacağı gibi tereddütlerimi ilettiğimde kendisi bana "siz bilirsiniz o zaman aracınızı kendiniz satmaya çalışırsınız, başınızın çaresine bakarsınız" dedi!...

  aksigorta ya sormak gerekiyor, kasko sigortası yapılıp primler tahsil edilirken pert riski dikkate alınmıyor mu?

  hiç kimsenin aracı ile kaza yapmak, boynunu incitmek, kaburgalarını çatlatmak gibi niyetleri olamaz, ama böyle bir durumla karşılaştığında da karşısında güvenebileceği bir sigortacı olmasını ister... ama başıma gelenler aksigorta nın o güvenilebilecek sigorta olmaktan çok ama çok uzak olduğudur...

  arkadaşlar herkes bilsin ki aksigorta nın kasko yaptığı bir aracın sahibine pert durumunda söyleyeceği söz "siz bilirsiniz o zaman aracınızı kendiniz satmaya çalışırsınız, başınızın çaresine bakarsınız" oluyor...

  aksigorta hem sağlık hem de kasko sigortasında müşterisi olduğum bir firma idi. sağlık sigortamı koçallianz a kaydırdım. kaskoda da bir daha asla aksigorta ile bir işim olmayacak...

  bu rezaletin sonu nasıl ve ne zaman bitecek bilmiyorum ama onu da ileride ileteceğim, sizden ricam bu maili gönderebileceğiniz kadar çok kişiye göndermeniz ve herkesi bu serzenişten ve aksigorta nın bu rezaletinden haberdar etmenizdir.

  hepinize sevgiler,

  şebnem
 • merkezi fındıklı'da şahane manzaralı bir binadır.
 • son bir sene icerisinde bacagimindaki kucuk bir opearsyonun (ful anestezi) tum masraflarini ve de baska bir zaman da cok acil bir durumda apar topar acil servise kaldirilip, tum tetkikleri, tahlilleri, oda ve de hatta refakatci masraflarini tamamen sorunsuzca ve hizlica odemis, cebimden 5 kurus para cikmamasini ve elimi kolumu sallayarak hastaneden cikmami saglayan sigorrta sirketi. (bkz: allah nazardan saklasin).
 • tüm sabancı üniversitesi öğrencilerini sigortalamış,hemen hemen bütün sigorta şirketlerinde ödenmeyen septum deviasyonu adlı estetik burun operasyonunu karşılayan,sabancı üniversitelilere güzel burunların kapısını açan güzide sigorta şirketi..
 • geçtiğimiz yıllarda tv’ye verdikleri reklamlardan bir tanesinin müziğinde şebnem ferah’ın sesini duydugumuz sigorta şirketi.

  sebnem ferah’ın vokalini yaptığı sarkının sözleri ise soyledir:
  neşeyle başlayın her yeni güne
  yaşayın içinizden geldiğince
  değer verin ümitlenin hep güvenin
  neşeyle başlayın her yeni güne *
 • sabancı üniversitesi öğrencilerinin okul dönemleri dışındaki zamanlarda sağlık masraflarını ödemeyen sigorta şirketidir.
 • son reklamı çalıntıdır. (arabanın küçülüp dosya'ya dönüştü'ğü) hangi reklamdan uyarlandığını hatırlamıyorum fakat internet sigortamdır (science/bilişim etkileşimli bir brand'in sunumu olduğunu hatırlıyorum ama.) reklam yaratımı konusunda-kuşkusuz büyük bir ajanstır ardında ki imza-yazıklar olsun.

  edit: (bkz: dirk pitt) sci fi channel tanıtım videolarından esinlenerek yaratıldığına dair bir link attı anında; bize özetlemek kaldı anı. mesele şu. kurum ajansı bulur. ajans detaylı bir içerik analizi yazar. henüz anlaşma yapılmamıştır. geleceği planlayan detayların yanında mecra seçimi için ayrıştırılan fikirler elenir. bu örnekte öncelikli fikirlerin kurumdan döndüğünü varsayıyorum. son planda, para güdümlü işleyen ajans, birey, detay daha önce başarısı kanıtlanmış bir reklamı ödünç alır/uyarlar. kurum onaylar. reklam çekilir. para akar. herkes memnundur. erkek ortalama 73 yıl yaşar. kadın için bir üç daha ekle. ağaç yaş iken değil; zehir gövdeyi elerken eğilir.
 • ankara'da sağlık sigortası yapabilecek tek acentesi polatlı'da (ankara'ya 70km) olan güzide kuruluş. ya da ak sigorta'nın telefon operatörü yanlış bir günündeydi bilemiyorum. (bkz: pms)
 • sistem alt yapısını değiştirerek, müşteri ve acentalarını çıldırtan sigorta şirketi.