şükela:  tümü | bugün
 • aksisanat 2016 yılında şair ismail cem doğru tarafından www.aksisanat.com adresinde bir edebiyat portalı olarak kuruldu. bir yıl sonra bu kez aynı isimle bir edebiyat dergisi olarak karşımıza çıktı.
  ismail cem doğru hem portalın hem de derginin yayın yönetmenliği görevini sürdürmektedir.
  dergi özel dosya, kıran kırana ve söz savunmanın gibi söyleşi bölümleri ve sözyeti gibi özgün soruşturma formlarıyla bilinen metotlardan farklı bir çalışma şekli ortaya koyuyor. her bölümün bağımsız bir editörü bulunuyor.
  portalda ise güncel sanat edebiyat haberleri ve sanatsal etkinliklerin yansımalarını izlemek mümkün.
  dergide ve portalda pek çok seçkin şair ve yazarı izlemek mümkün. levent karataş, mustafa fırat, baki ayhan, ali hikmet eren, açelya büşra özdirek, aylin özer, şerif fatih, faris kuseyri, aslıhan tüylüoğlu, semrin şahin gibi isimler dergi ve portalda çeşitli çalışmalarla sıklıkla karşımıza çıkıyor.
  derginin ve portalın en önemli özelliği bölüm editörlüğü sistemini geliştirmiş olması… dergide semrin şahin, özgür çırak, faris kuseyri ve şerif fatih bölüm editörlüğü yaparken portalda da yonca yaşar, açelya büşra özdirek, çağla göksel çakır, aylin özer, meltem dağcı, meltem kofoğlu ve şerif fatih bölüm editörü olarak çalışmalarını yürütüyor.