şükela:  tümü | bugün soru sor
  • bu saçma uygulamanın dışında bir de metrobüse binerken aylık kartlardan iki biniş hakkı düşmesi olayı vardır. zaten aylık 200 biniş hakkı veriyor o kartlar (hatta bir ara bunu bile 160 binişe düşürmüşlerdi, sonradan tepkiler üzerine vazgeçildi)

    ibb insanlar metrobüse binmesin diye her şeyi yapıyor. sanki alternatif var anasını satayım. metro yaptınız da biz binmedik.

    edit: bu saçma uygulamaların nedenini sordum iett'ye. saçma bir cevap aldım. buyrunuz:

    ''kurumumuza yapmış olduğunuz metrobüs hattında kartınızın aktarma yapmamasına ilişkin başvurunuz incelenmiştir. metrobüs aktarma verir, ancak aktarma almaz. metrobüsten sonra biniş yaptığınız araçlarda aktarım yapılmaktadır.
    otobüs, tramvay gibi toplu taşıma araçlarından inip metrobüse binmeniz durumunda metrobüse aktarma yapılmamaktadır. metrobüs mesafeye göre ücretlendirilmektedir. uzun mesafe olduğundan dolayı aktarma almaz ve çift bilet uygulanır. belirlenen ücret tarife ukome'nin (ulaştırma koordinasyon merkezi) kararıdır. ukome'nin belirlediği ücret tarifesi ulaşımda uygulanmaktadır.''
  • bir metrobüs sistemidir. akbil denilen biletiniz varsa istanbul'da böyle bir araçtan başka bir araca belirli bir süre içinde binerseniz, ikinci bindiğiniz araca daha az para verirsiniz ancak ikinci bindiğiniz araç metrobüs ise bu sistem işlemez yani her halükarda metrobüse binerken tam ücret verirsiniz ancak metrobüsten başka araca binerken indirim yapılıyor... neden böyle bir saçmalık var bilmiyorum, örneğin avcılardan topkapıya gelip oradan tramvaya binip beyazıta gidiyorsunuz ya 5 tl ye gidebilirsiniz ancak tersi yolculuk 7 tl dir.