şükela:  tümü | bugün
 • tam adı aktif yatırım bankası olan kuruluş. türkiye'de ve yakın coğrafyada (balkanlar, türki cumhuriyetler vs) etkin olmayı hedeflemektedir. merkezi zincirlikuyu'dadır

  http://haber.gazetevatan.com/…var/648456/4/yazarlar
 • çalık bank'ın yeni adıdır.
 • gülen cemaatine ve akp iktidarına yakınlığıyla bilinen çalık grubunun bankasının yeni adıdır.
 • mehmet y. yilmaz - hurriyet - 08.09.2008

  --- alinti ---
  sabah'ı çalıklama planı

  hükümetin yandaş medya yaratma çabasının zirvesi, sabah ve atv'nin çalık grubu'na satılması işlemiydi.

  başbakan bu süreçte fiyatın düşük tutulması için bürokratlara az baskı yapmadı, bunu bilmeyen yok. olayı içinden yaşayanlar da eminim bu hükümet iktidardan düştükten sonra bildiklerini rahatça açıklayabilecek duruma gelecekler.

  fiyatı düşürmede başarılı olamayan başbakan, kamu bankalarından "proje kredisi" verilmesini sağladı. yıllardır ortada faaliyet gösteren yayın kuruluşları, sanki "yeni bir projeymiş gibi" kredilendirildi.

  bununla yetinmedi, katarlara kadar gidip yabancı ortak buldu.

  şimdi planın yeni bir aşamasına geldiğini duyuyorum.

  çalık grubu, elindeki bankasını satmaya çalışıyor ve banka bu haliyle iyi para etmiyor.

  bunun için bankaya mevduat toplama izni verilmesi gerek.

  şimdi başbakan'ın sopası bddk bürokratları üzerinde. çalık'a bu izin verilsin diye bastırıyor ki çalık bankasını iyi fiyatla elden çıkarıp, sabah'ı bedavaya getirebilsin.

  başbakan, bu süreçte yaptıkları ile ilgili olarak önünde sonunda yüce divan'da yargılanacak.

  bddk bürokratlarına buradan hatırlatmış olayım: kanunların dışına çıkmayın. kanunsuz emri uygulayan bürokrat da emri veren kadar sorumludur. sizleri de yüce divan'da başbakan'ın hemen arkasındaki sırada otururken görmeyelim.
  --- alinti ---
  http://hurarsiv.hurriyet.com.tr/…844164&yazarid=148
 • aksoy'un eski binasina yerlestiler, kaderleri bir olmasin diyelim.
 • büyük başarılara parantez açmak istediklerinden, logolarını parantez olarak seçmişler söylediklerine göre. hatta bu parantezin içini de güven ve ekip çalışmasıyla dolduracaklarmış.

  http://www.aktifbank.com.tr/

  inandım mı? şimdilik hayır. fikrim zamanla değişir mi bilmem ama, garanti bankası'ndan başkası yalan şu zamanda.
 • finansçıların bileceği gibi parantez global olarak eksi (negatif) anlamına gelirken, logo olarak parantezi seçen taze banka.
  web siteleri ise güncellikten çok uzak. 2009 ilk çeyrek sonuçlarını web sayfalarına koyan diğer normal bankaların zıttına sitelerinde genel müdür mesajında "dopdolu bir 2008 bizi bekliyor.", "2008 yılında yaklaşık 6.000 metrekarelik yeni ofisimize taşınacağız." şeklinde garip açıklamalara yer verilmektedir.
  bddk'dan 16 nisan 2009 tarihinde tonla izni aldılar da, keşke kendilerini en kolay tanıtabilecekleri mecra olan internet sitelerine biraz özen gösterselerdi.
 • yakın bir zamana kadar kurumsal müşterilere hizmet verirken ptt ile anlaşarak bireysel müşterilere de yönelen banka. müşteriler aktif bank hesaplarına ptt kanalıyla online para yatırabilecek veya hesaplarındaki parayı yine ptt kanalıyla çekebilecek. daha da önemlisi ptt şubelerinden aktif bank aracılığıyla herhangi bir banka hesabına, kredi kartına ya da isme online havale yapılabilecek. ucuz para transferi (upt) olarak adlandırılacak bu hizmet için aktif bank müşterisi olmak gerekmiyor. fakat aktif bank müşterileri daha az masraf ödeyecek.
 • ptt ile yaptığı anlaşma sonucunda, diğer banka hesaplarına ve kredi kartlarına yapılacak para transferlerinden, hali hazırda bildiğimiz eft işlemine göre çok cüzi miktarlarda masraf alacak olan banka. bu kadar düşük masraf ile bu işlemi yapabilmek için nasıl bir imtiyaza sahip olduğu merak uyandırıyor, rekabeti öldürecek kadar yüksek fark var arada.