şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 269 liberation animale adlı oluşumun gerçekleştirdiği hırsızlık eylemi. ldc isimli bir şirketin mezbahasından 80 adet besi tavuğunu, yüzlerine maskeler takarak, gece yarısı, illegal bir şekilde, ve hatta çalarak "özgürlüklerine" kavuşturma eylemi.

  ilgili eylemin videosu
 • tavuk kanat partisi yapmak için yeterli sayıya ulaşmışlardır.

  80x2 160 yaprak kanat
  80z2 160 but kanat

  10 kişi olsalar, tıka bıasa doyabilirler. afiyet şeker olsun.

  terbiye için öneri isterlerse burdayım.
 • --- spoiler ---
  sen de bu cesedi evine götürüp pişireceksin.
  --- spoiler ---

  --- spoiler ---
  buna karşı tek kelime edersen de ağzından çıkan kelimeler ne olursa olsun “ben ikiyüzlü bi orospu çocuğuyum” ile eşdeğer olucaktır.
  --- spoiler ---

  son günlerde zırvalarla dolup taşan sözlükte yepyeni zırvaların dolup taşacağı bir başka başlıktır, tavuk çalma eylemi üzerine açılmıştır.
 • basarili eylemlerini tavuk kanat yaparak kutlamislardir
 • düpedüz hırsıvistlik olandır.
 • bu hırsızlığa karşı çıkan adama orospu çocuğu diyebilecek kadar ileri giden net geri zekalıdır.

  tavuklar bir canlıdır. tavukların yediği solucanlar da canlıdır. tavukların yediği buğday da canlıdır.

  ayrıca çok şaşıracaksın ama tavukları yiyen insan da canlıdır.

  insan evrenin merkezinde değildir. evrenin bir parçasıdır. ve evrenin en azından bizim yaşadığımız parçasında canlılar hayatta kalmak için başka canlıları yemek zorundadır.

  asıl iki yüzlülük insanın nasıl bir varlık olduğunu kabullenmek yerine kendisini diğer canlılardan üstün görme eğiliminin başka bir tezahürü olarak diğer canlıları yemeye hakkının olmadığını iddia etmesidir.

  son not: bu dediklerime karşı çıkan orospu çocuğu olduğunu ilan etmiş olmaz.
 • üzülerek söyleyeyim ki boşa gitmiş bir aktivistliktir.

  o tavuklar büyük ihtimalle kafeste büyüdüğü için dış ortama adapte olamazlar. evlerine götürüp kümese koymak yerine serbest bıraktılarsa yırtıcı kuşlar, tilkiler, varsa sokak köpekleri onları teker teker toplar. (eğer vatandaşlar toplamazsa)
 • (bkz: veganazi)
 • günün birinde atların dramı belki biter ama tavukların dramı bitmez. hayvan haklarını korumak adına silahlar konuşmaya başlamadıkça yapılan herşey beyhudedir. üzerinizde tasarruf sahibi, size herşeyi yapmaya muktedir, sizden her anlamda güçlü, kanunlarla bile bağlanmamış bir insanın insafına terk edildiğinizi düşünün ve bu insan karnı acıktı mı sizin gibileri arada sırada kesip yemekte. tek yapabileceğiniz size kötülük yapmamasını ya da kesip yememesini ummak. işte şu anda hayvanların içinde olduğu durum budur. belki bugün için hayvan hakları geçmişe göre daha ileri ama akıl fikir oyunlarıyla, yumuşak protestolarla, sonu gelmez liberal tartışmalarla, vejetaryenlikle hayvan hakları çözülemez. bu bağlamda, yani artık harekete geçmiş bir aktivizm olan bu eylemin umut verici yanları var.