şükela:  tümü | bugün
 • aktroll başlıklarının düzenli olarak gündeme oturmasında katkısı rahatlıkla görülebilecek kişi/kişiler.

  bu başlıklardaki entrylerin büyük kısmı muhalif suserların cevapları olan entryler. dolayısıyla onları gündeme taşıyıp daha çok kişinin görmesine sebep olanlar da yine muhalif suserlar.

  bu başlıklara olabildiğince az entry girilmesi, aktroller'in propagandasına zarar vermez mi?

  muharrem ince'nin gazino görüntüleri diye yayınlanan gereksiz, anlamsız videoya bakalım. bu boş videoyu gündemde tutmak yalnızca daha fazla kişinin görmesine sebep oluyor. boş propaganda bir şeye etki etmez ancak sırf daha fazla görülmesi dahi aktroll propagandasına katkı değil mi?

  not : iş bu entry aktrolleri şeytanlaştırma amaçlı yazılmamıştır. sadece bir siyasi çabaya farklı bir karşılık önermek için yazılmıştır. aktroll kelimesinin kullanım amacı bahsedilen başlık tipinin anlaşılmasını kolaylaştırmaktır.
 • bir de şöyle bir paradoks yaratır bu muhalifler(!):

  başlık: muharrem ince'nin ..... (troll başlığı)
  entrylerin %20'si:
  - ya amq yazmayın şunun başlığına
  - yazıp da gündem yapmayın yaaav
  - bkz başlıklarını engelle(ulan sen engelle önce de görme)
 • aynen sacma sapan basliklari tartisip cevap vermeye calisarak gündem yapiyor bazilari bosverin cevap vermeyin
 • gerizekalıdır. atarlanır falan, saçma sapan başlıkları gündemde tutar.
 • kabullenemeyiş olarak görünen durum. burada konuştuklarınızı merak etmeyi okuyan kitle belli. korkmayın o kadar. en çok giriş yapılan okunanlar bakınız :

  (bkz: https://www.alexa.com/topsites/countries/tr)
 • (bkz: aptal)
 • genelde katılmakla beraber birkaç çekincem var.

  mesela bir troll bir başlık açıyor. hiç bir muhalif ileti girmese bile, bunlar organize şekilde o başlığı aktif tutup, sol frame'de olmasını sağlıyorlar.
  şimdi yazarlar hariç, sözlüğü okuyan yüzbinler var. eğer bu iletilere cevap verilmezse, dışarıdan girenler, oradaki iddiaları gerçek olarak değerlendirebilirler.

  zaten, troll kişilerin amaçları, sana bana cevap vermek değil ki,aslı astarı olmayan iddiaları bir propaganda aracı olarak gündemde tutmak.

  ben o konuda, açılan başlıklara cevap verilmesi gerektiğini düşünüyorum.
 • bu başlıkları halen barındıran sözlük yönetimi düşünsün. insanlar okuyup içine atamayabiliyor.

  orospu çocuğuna orospu çocuğu dedi diye kimseye kızamazsınız. ak troll'ler zaten organize çalışıyor birinin başlığına 10'u birden çullanıyor.

  ilk sayfasında sıçtığı fikrin antitezini bırakıp anasına avradına sövmek daha doğru yol. en azından okuyan herkes destekliyor ve anasına binlerce kişi sövmüş oluyor.

  böyle orospu çocuğu doğuran anaya da sövülür kusura bakmayın.
 • allah aşkına, ne trollü, ne gündemi?

  ekşi sözlükte yazan insanların şöyle bir sıkıntısı var. kendi çevrelerini, sosyal medyada muhatap aldıkları insanları bütün ülkenin bir özeti sanıyorlar.

  bakın şurada birisi "chpnin bu ülke tarihinde dikili tek bir ağacının olmaması" diye bir başlık açsa, bu troll başlığıdır dersiniz değil mi? bunun cümle haline getirilmiş versiyonunu bugün (ve daha öncesinde de defalarca) cumhurbaşkanı söyledi. ona da mı troll diyeceğiz?

  dün tvde bir gazeteci, "chp şiddetle arasına mesafe koymalı, hdp ile kol kola giriyorlar" dedi. palalı saldırganları, çoluk çocuğun kafasına nişan alıp gaz bombası atan polisleri, çeşitli vakıfların tecavüzcü elemanlarını koruyup kollayan akp için söylemedi bunu. ülkücü mafyaları hapiste ziyaret edip, sonra da zırt pırt af çıkarma çağrısında bulunan bahçeli için de söylemedi. chp için söyledi.

  "meral akşener'in tika'yı kapatacağım demesi" diye başlık açılsa, trolldür dersiniz. bunu cumhurbaşkanı bir haftadır neredeyse her gün söylüyor.

  burada steril bir ortam yaratma çabanızı anlıyorum, takdir de ediyorum. ama bu platform da, tıpkı ülkenin kendisi gibi, yozlaştı, işlevsizleşti. format diye bir şey zaten kalmadı. bilgi ve tecrübe dolu içeriklerin sayısı hızla azalıyor. bırakın da cahile, manipülasyon yapmaya çalışan insanlara cevap verebilsin yazarlar.

  sen trollere burada prim vermesen ne olacak? onların ağa babaları, çeşitli gazetelerde, tv kanallarında yüz binlerce insana sesleniyor. miting yapıyorlar, milyonlara sesleniyorlar.