şükela:  tümü | bugün
 • bir zamandır gerçekleştirdiğim eylem.

  bugün atatürk'e hakaret etmek kolay, yarın olmayabilir.

  bildiğim kadarıyla bunu benden başka yapan bir çok sözlük yazarı da var.

  5816 işlemeye başladığında, gerekli mercilere iletiriz.

  loglar ebedidir.

  edit: bu işi kolayca ve usulüne uygun yapmanın yolu: ss aldığınız entry'de tarih ve saatin gözükmesi mühim. entrynin silinmesi durumunda o saat dakika ve saniyedeki loglara bakılıyor. telefonlarda ss almak oldukça kolay, bilgisayarda ise ben (bkz: lightshot) kullanıyorum. indiriyorsunuz, print-screen'e basıyorsunuz, rahatça istediğiniz parçayı seçip, kopyalayabiliyorsunuz. hatta .jpeg olarak kaydedebiliyorsunuz. işim garanti olsun derseniz, paint'e, word'e yapıştırıp kaydedebilirsiniz.

  edit2: burada aktroll kavramı akp'ye oy veren vatandaş anlamına gelmiyor. burada herkes istediği partiyi desteklemekte özgürdür. ama gelip atatürk'ün annesinin genelevde çalışması şeklinde bir entry girecek kadar düşük şerefsizler var. bunları yapanlara da sözlükte genel olarak aktroll deniyor. bu gürühu anlatan daha uygun bir isim bulun, moderatör değiştirsin başlığı.

  edit3: gelen öneri üzerine moderatörlerden başlığı atatürk'e hakaret entrylerini ss alıyoruz kampanyası olarak değiştirmelerini rica ediyorum. bunu fişleme adı altında, kendileri de olayın farkındayken başka yerlere çekmeye çalışan çıkarsa, gram sikimde değil. siz de biliyorsunuz amacın siyasi bir grubu fişlemek olmadığını, kimi kastettiğimizi.

  edit4: atatürk'e hakaret etmek özgürlükse, bunu engellemek faşistlikse, sizin deyiminize göre faşist oğlu faşistim. bununla da gurur duyuyorum.
 • mantıklı. kesinlikle katılıyorum.
 • (bkz: #77394424) kanıt: https://imgyukle.com/i/n1pqp örnek, daha sonrada oldu lakin ss alamadan sildi şerefsiz. t:sözlükçülerin taşın altına eline sokmaları gerektiğini hatırlatan başlık. edit: kimse kimseyi sevmek zorunda değil, lakin küfür etmekte özgürlük değil, ne atatürk'e ne cb'ye ne hz. muhammed'e. bu arada ekşisözlük 2 sene logları saklamakla mükelleftir.
 • ss almak konusunda bilgi lutfen? ben de yapacagim
 • mantıksız. vatandaşı muhbir olan devlet sikimden öteye gidemez. o dingiller yapıyor diye siz de yapmayın. kaldı ki önceden de siz yapıyordunuz aslında. değişen b’şey olmadı. değişik kafalar değişik kafaları ihbar etmeye devam ediyor edecek anlaşılan. düşünsene counter strike oynarken troll için tayyip erdoğan diyorum ardından haliyle sevmeyenler çıkıp küfrediyor. kayıt altına aldım bimerden şikayet edeceğim dediğimde millet korkuyor ben küfretmedim falan gibi absürt savunmalara geçiyorlar. korkuyla yaşıyor millet. sindiriliyor. ben erdoğan’ı sevmiyorum deme lüksüne (aslında hak) sahip değil kimse. ben atatürk’ü sevmiyorum diyebilme hakkına sahip değil. tarihi siyasi kişileri sevmemek suçken dini varlıklara küfretmek ise serbest. ilaha, peygamberlere küfür gırla.
  son olarak ne bok yiyosanız yiyin.
  (bkz: gerçek ahlak bu değil)
 • her gün yaptığım eylem, arşiv yaptım arşiv.
 • (#77914645) esas olan ekşi loglarıdır, photoshop yapıp kafana göre yapsan da ekşi girdileri logları mahkemeye sunulur.
 • 5816 sayılı kanun zaten işlemiyor mu? hakaret edenleri, eleştirenleri ve sevmeyenleri ne yapacaksınız peki? taksim meydanında sallandıracak mısınız? türkiye bu kafadan kurtulmadığı sürece çağ falan atlayamaz. avrupa birliği türkiye'yi ab'ye 5816 sayılı kanun yüzünden almıyor eskiler bilirler şartlarında bu da vardı. haksız da değiller. mesela polonya'da jan iii sobieski'ye hakaret etti diye bir leh tutuklansa, bütün dünya buna götüyle gülerdi. adama bak arşiv yaptım demiş cidden film gibi bir ülkede yaşıyoruz lan. sen milleti böyle tehdit edersen gözdağı verirsen başımızdaki idareciler biraz zor giderler. bence seçime kadar böyle içi boş başlıklar açmayın.

  edit:
  (bkz: #77915183) örneğe bak çay demle gitsin. arkadaş şaka falan mısınız siz? dünyayı kan gölüne çeviren, milyonlarca insanı öldüren, faşist ırkçı bir partinin diktatör lideri adolf hitler'den örnek gösteriyor o yasak olmayacak da ne yasak olacak peki söyler misin? peki birleşik krallık'ta kraliyet ailesine bile küfür edip sövmekte bir beis olmadığını söylesene hadi? churchill insurance company ltd. hakkında bilgin var mı? hani şu ambleminde churchill'e bulldog köpeği figürü veren sigorta firmasından söz ediyorum. düşün yani winston churchill gibi bir dehadan söz ediyoruz.

  birleşik krallık'ta sadece churchill ile sınırlı da değil. orada kaç tane başbakan, devlet adamlarından tut imparatorluklarına kadar birçok önemli kişilerin domuz figürüne çevrilmişliği bile olmuştur. bunlardan niye söz etmiyorsun? ya bilmiyorsun ya da biliyorsun ama işine gelmiyor. bu ülkede 68 yaşında adamı 5816 sayılı kanundan dolayı hapse atmadılar mı? işte senin o çok sevdiğin o gelişmiş ve medeni gördüğün avrupa buna gülüyor diyorum.

  haaaa, ben böyle dedim diye örnek gösterdim diye ülkemizin siyasetçileri olsun devlet adamları olsun -ölü ya da diri fark etmez- kalkıp böyle kendilerine hayvan figürü benzetme vs. yapılsın demiyorum ama senin eleştiriye bile tahammülün yok ki? neyse, bunları yazmaktan da gına geldi artık. her şeyin doğrusunu siz biliyorsunuz zaten.
 • bir ss de benden dediğim başlık.
 • ohoooo bende net 3 yıllık arşiv var.