şükela:  tümü | bugün
  • öncelikle tamamen apolitik olarak bunu yazdığımı söyleyeyim, bugüne kadar siyasi bir entry girmişliğim de yok.

entry'lere bakıyorum bu ülkede bugüne kadar %50'ye yakın destek almış ve bu siyası hareketi ölümüne savunan bir kitle olduğu bilinirken her entry'ye aktroll denmesi tek bana mı garip geliyor. neden diğer siyasi hareketlerle ilgili entry girenlere iyitroll veya chptroll denmiyorda tek aktroll'ler var.

buyrun banu avar gibi tamamen akp karşıtı ulusalcı bir kadının söylediklerini buradan dinleyin. bahsedilen bu google pazarlama müdürünü ben de bilkentte dinlemiştim birkaç ay önce. işin özeti eğer sosyal medyada propaganda yapmaksa konu bunu herkes yapıyor.

not: aktroll diyenin ağzının ortasına vururum.
  • aktrollerin işi yalan dolan çarpıtma ve provokasyon.

chp ve iyi partinin bu gibi yöntemlerle işi olmuyor, hitap ettiği kitle zaten "haberdar" olanlar.

chp ve iyi partinin tepki çekmesi adına trollük girişimleri elbet olacaktır, biliyoruz ki bunu yapanlar da aktrollerdir.
  • akp söylemlerinin sıklıkla fanatizm üzerinden tabanlanması ile ilgili olabilir.
    diğer partilerin de fanatikleri var elbette ama olay akp olduğu zaman "ya bizdensin ya da vatan haini, fetöcü, terörist, sorosçu, o. çocuğu, dış mihrak, yahudi, alevi, allahsız" denklemi mecburi ön şart.bunun yanında parti politikalarının koşulsuz desteklenip her yapılan uygulamanın kayıtsız şartsız "doğru" kabul edilmesi gibi mevhumlar da akp ülküsünün (her ne ise artık) ayrılmaz parçası, mütemmim cüzü! hal böyle olunca maaşlı olsun, fanatikliğinden olsun; sosyal medyada akp trollüğü zaten akp'nin literatüre soktuğu tanımlayıcı bir oluşum.
  • (bkz: farklı düşünceyi ak troll diye yaftalamak)
    (bkz: ak parti'yi savunan yazarlara troll demek)
    (bkz: ak parti'li olana troll damgasının vurulması)

muhaliflerin kafayı kuma gömmesi şeysi... ben de bi aktrollum mesela. neden çünkü onlar gibi değilim. hamdolsun.
  • ak troll kavramını ortaya çıkaran taraf yine akp. hatırlarsınız "bizim troll'ler" diye bir kullanım olmuştu.

onun haricinde, türk lirası pek çok para birimi karşısında değer kaybederken ve her gün yeni rekor denemeleri olurken bir şahıs çıkıp dolar'ın asıl değeri 2.5 lira diye propaganda yapmaya kalkarsa, o şahsı insanların ak troll diye yaftalaması da normaldir. ancak akpyi destekleyen herkesi ak troll diye yaftalamak mantıklı değil.

yani mantık çerçevesinde akpyi destekleyenler ile gerizekalıca propaganda yapmaya çalışanları ayırt edebiliriz diye düşünüyorum.
  • akp seçmeni dışındaki insanlar gündemi takip ediyor, gece gündüz ahaber izleyerek beyinleri uyuşmuyor.
    ülkenin geleceğindeki tehlikeleri, yaşadığımız sorunları idrak edebiliyor. kısaca beyinlerini aldırmadıkları için körü körüne biat etmiyorlar. bu da onları troll olmaktan koruyor.
  • ak zibidilerin söylemleri gerçek olamayacak kadar salakça ve gerçekdışı olduğundan en başta troll zannedilmelerinden doğdu her şey... kendilerine ak troll dendi... sonra gerçekten de salak ve hödük oldukları anlaşıldı ama ak troll adı yapıştı kaldı...

diğer partilerde böyle bir durum yok.
  • ldptroll’ünde olmaması kadar eksiklik hissettiren durum.