şükela:  tümü | bugün
  • yalniz o matkap deyip gectigin alet hilti. yani dünyanin heryerinde bizim cennet ülkemizdeki kadar olmasa da pahali. yani 800-1000 € arasi. ama profesyonel olarak insaat isinde calisanlar aliyor, ev icin almak biraz abes.
  • bu şaheser alete 4000 tl veren adamlar, bunun parasını 3 bilemedin 4 işte çıkarıyorlar, o yüzden şaşırılmaması gereken bir fiyat. aleti "akülü matkap" olarak görüp, evde korniş takmakta kullanmayı düşünenler varsa yanlış yaparlar.
  • bir kere bu matkapta değil beton delicidir. markasıda hiltidir. öyle basit bir alette değildir. kendi kulvarında abidir, dayıdır, zirvenin ta kendisidir. adını anarken ceketin düğmesi iliklenir. bununla tek başına bina yıkabilirsin. akülü olması metruk yerlerin yıkımı için adeta mucizedir. tek bir yıkımda dahi parasını çıkarabilir.
  • bildiğim kadarıyla bu ürünler euro bazlı giriyor ülkeye. ortalama yurt dışında araştırınca 650 - 750 euro gibi bir fiyatla satılıyor.

%20 gümrük vergisi + kdv de isterlerse bu ürün tr den pahalıya geliyor. bence ürün pahalı değil, kur farkı çok yüksek. o yüzden satana değil o kuru yükselten hükümete yüklenin.
  • pahalı olduğunu iddia etmek biraz "somon çok pahalı ya." demeye benzeyen olay. gir hamsi ye hemşerim? yani a 101 'de 80 tl' ye matkap var. şarjsız marjsız ama idare et. illa akülü olacak diyorsan akülü vidalama aleti alırsın, hem onu 30 tl'ye bile buluyorsun, o da olumlu.
  • akülü delici matkap* ile akülü vidalama* arasındaki farkı bilmeyen biri tarafından açılmış başlık. evde kullanacaksan git 50-100 liraya akülü vidalama al, matkap lazımsa git 150-200 liraya kablolu darbeli matkap al. profesyonel kullanmayacağın belli öyle olsa bu başlığı açmazdın zaten. ha pahalaı mı biraz ama akülü hilti yeni bi şey zaten, aküyle onu nasıl çalıştırıyorlar merak ediyorum.
  • bulunduğu sınıfa ismini veren akülü el aletidir. zira kırıcı-delici grubuna genel olarak hilti denir. tıpkı pvc doğramaları genel olarak pimapen olarak adlandırılmasına rağmen pimapen ismi aslında bir markadır.

sırf buradan yola çıkarak bile kendisinin ne kadar kaliteli olduğunu anlamak mümkündür.

o aleti pano için vida deliği açmakta kullanıyorsun ya, işte normalde delmeyi planladığın perde betonu komple yıkabilecek kapasitededir.

olsa olsa bütçeye göre pahalıdır.

akülü olmasından dolayı en ücra köşede bile çalışabilmesinden bahsetmedim henüz.
  • (bkz: hilti)

neymiş diye linki açıp baktım, kıpkırmızı hilti’yi görünce saygıyla eğilip, hürmetlerimi sundum.
  • aslında sorun evinde hilti kullanmaya çalışan malda değil, asıl sorun inşaatında hilti yerine 150-200 liralık matkap kullananlarda.

endüstriyel bir ürünü ev ürünüyle karşılaştıran bireyin yanılgıdır.

fiyatı uygundur, hatta şurada 3,400tl'ye de var : https://bilalexpres.com/…-akulu-darbeli-delici-seti

inşaatlardaki en önemli aletlerden biri olarak fiyatı son derece uygundur.