şükela:  tümü | bugün
 • getto oyunuyla bir türlü açılamayan açılışı devlet tiyatroları tarafından ertelenen sahne..
 • gettoyu izlemeye gidenlerde, kocaman salona girmeyi beklerken, kucuk, tıkıs tıkıs bi yere girince hayal kırıklıgı yaratan sahne! yanlıs hatırlamıyorsam sinema salonunun akustigi cok kotuymus, o yuzden degistirmisler sahnenin yerini. umarım eski salonda bi tadilat falan yapılır da guzelim oyunlar guzel bi sahnede oynanır..
 • tadilat yapıldıktan sonra bol ödüllü "ayaktakımı arasında"yla açılışı yapılan, yeni hali çok güzel olan tiyatro sahnesi.
 • yillar once ortaya attigim tezin gerceklestigini gosteren yapi.

  soyle ki, akun bir sinema olarak oldukca vasifsizdi(r). perdeyle orantisiz bir salon, oldukca rahatsiz koltuklar, cok basarisiz olan taban egimi boylece perdeye bakmak icin bitap dusen boyunlar seklinde zuhur eden sinema salonu, dekorasyon acisindan bir saheserdir gozumde. karanlik salona ve misir patlagi gicirtilarina kurban giden ic mekan bir cevherdir aslinda.

  akun'un kapatilacagi daha ortaya atilmamisken, zaten sinema izleyicisinin supermarket sinemasina dogru kaydigini, hem de mimari olarak bir tiyatroya daha cok benzemesinden dolayi bu yapinin tiyatro olmasi gerektigini gorebilen ben, sesimi duyuramamistim.

  neyseki dunyada en az benim kadar zeki ve ongorulu insanlar var...
 • vestiyer görevlilerinden ayak bileğinde dövme olanına bayıldığım, devlet tiyatroları'nın neden türkiye'nin en önemli kuruluşlarından biri olduğunu gösteren sahne.
 • erkek tuvaletlerinde yer alan pisuvarların, hacim itibariyle, akıllara 'acaba bunları insan için mi yaptılar?' sorusunu getirdiği sahne. hayır, gördüğüm kadarıyla oyuna kenyadan yoğun talep de gelmiyor. ayrıca, kapısız alafranga tuvalet konseptinin açılım yaptığı yerdir burası.
 • oyunları hemen hemen her yerinden rahatlıkla izleyebileceğiniz, ankara devlet tiyatrosu'nun en izleyici-yanlısı sahnesidir. erkekler tuvaletlerindeki pisuvarların durumunu wallace'ın oğlu özetlediği için hiç girmiyorum onlara. akün'deki oyun geceleri hep bir telaş barındırır. kendisine özel otoparkı olmayan akün'deki oyuna zamanında yetişmek, dakik olmayı seçen bünyelere, mesai sonrası tatlı sert gerilimler yaşatır. tunus'ta bir yer bulabilecek miyim acaba? sorusu aklınızın bir köşesindeyken, belediyenin ilan ettiği değnekçilere verilecek bozuk para hazır edilir diğer yandan. seviyoruz ama akün'ü.