• ne zaman bitecek la bu sorusu aklımdan çıkmıyor. ismini koyanıda sikiyim olmasına sebep olan şeyide sikiyim bu ne amk ya bıktım
  • ordu dilinde akut kıç, farenjit ise baş demektir. akut farenjit ise kıçtan başa kadar olan tüm agrı ve sızı olaylarını kapsar. ordunun biricik hastalığıdır. onsuz olmaz. mutlaka her türk askeri bir kere akut farenjit olur. olmadım diyen yalan soyler.
  • benim bünyede, antibiyotik olmadan geçmeyen lanettir. abuk sabuk yiyeceklere dadanmamın da bir nedenidir. çorba yapayım mı sana diye soranlara içimden geçen hep şu olmuştur; çıbık kıraker yapsan olma mı?
  • uzun yıllardır sahip olduğum hastalık. tam da sunum yapacağım dönemde hortladı, ses mes boğaz kalmadı. ancak kuru öksürük
  • akut faranjit olduğuma eminim. doktora gittim ve bana gripsin dedi grip ilacı verdi. kağıthane devlet hastanesi acik doktoru senden davacıyım.
  • pek çok etkeni olan beni de sigaradan batırmış boktan hastalıktır. ölsem ya da yaşasam ama faranjit olmak hoş değil dedirten durumu yaşatan hastalıktır.

doktora gidince genelde gargara, sprey, ağrı kesici, antibiyotik, öksürük şurubu ilaçlar verilmektedir.
    tüm hasta kardeşlerimize allah şifa versin efenim.
  • 1 ay sonra dahi sesinizin düzelmeme olasılığı olan, öyle de lanet bir hastalıktır.
  • bademcikler siserse akut tonsillit denir..akut farenjit farinx denen bademciklerin arkasindaki kısımda olan hadisedir..viral bakteriel ve ya direk tahrişe bagli olabilir..öğretmen kısmının mesleki hastalığıdır..
  • boğazın, özellikle bademciklerin iltihaplanması ve şişmesi durumudur. ani farenjit adı da verilir. artık her hastalık gibi akut farenjitin de tedavisinde antibiyotik kullanımından kaçınılmaktadır. boğaz bölgesindeki bakterileri yok etmeye yönelik yöntemler uygulanmalı, soğuktan ve sigaradan özellikle uzak durulmalıdır. sabah ve akşam bir çorba kaşığı bal, üzerine karabiber ve limon sıkılır, bir hamlede boğaza indirilir ve erimeye bırakılır. bu şekilde bölgedeki bakterilere savaş açılır. c vitamini elzemdir, aşırısı gereksizdir. kesinlikle çok sıcak içecekler tüketilmemeli, ılık içilmelidir.
  • 3 gündür ağır şekilde mücadele ettiğim lanet hastalık. yutkunurken zorlanıyorum, burnum hep dolu. kağıt mendil kullanmaktan yüzüm gözüm kurudu, nemlendirici kâr etmiyor.
hesabın var mı? giriş yap