şükela:  tümü | bugün
 • su canlıların beslenebildiği camdan nesne.içine konulan hayvanlar bir anda domestic oluverirler.stress alıcı etkisi vardır.
 • bir de lemanda rahat adamlar için stress akvaryumu diye birşey vardı.camı patlar,balıklar hareket çeker,motoru bozulur,adamı sinir sahibi yapar..
 • içine ışık falan konulabilir, kum konur şu konur bu konur balık iyice aptal olur, gerilip akvaryumun camına kafa atmaya falan başlar, ilk depremde de devrilir...
 • i$yerlerinde, genelde sistem odasi olarak kullanilan ve camlarla cevrili mekanlara yapilan bir yaki$tirma olarak da cikar kar$imiza.
 • balıkarın hafızası 3-5 saniye kadar olduğundan en küçük akvaryum bile onlara okyanus gibi gelir.

  edit: şuur

  her gazlananı geçer veri kabul etmeyiniz sayın trenchkot efendi. okyanus gibi gelir "derler" ama gerçekten gelir mi gelmez mi, onu balıklara sormak lazım, dimi trenchkot efendi. ha gerizekalı evladım benim?
 • içinde ses çıkarmayan,sağı solu kirletmeyen,gece yarısı çişe götürmiiceniz ve en az 1 hafta aç kalabilecek,her daim sizi dinlendiren,balıkların bitkilerin,ağaç dallarının,filtrenin vs vs nin bulunduğu muazzam olay.
 • gaftici fethinin uzmanı olduu, camdan sulak dünyalar...
  hakkaten balıklar herşeyi bildiği içinmi hiçbişii düşünmezler die sordurup dururlar baktıkça...(bkz: arizona dream)
 • yeditepe universitesi muhendislik-mimarlik fakultesindeki bir sinav salonunun(konferans salonu aslinda) ogrenciler arasindaki ismi. fakultenin hemen girisinde bulunan diktortgen seklindeki salonun uzun kenarlari boydan boya cam kaplidir. baliklari anlamaya yardimci olur burda sinava girmek, hostur.
 • seyrederek huzur bulabileceğiniz büyükçe cam kavanozlar.
  ayaklarınızı sokarak huzur bulabileceğinize balıklı kaplıca deniyor.
  hatta yiyerek de mutlu olabilirsiniz:
  (bkz: balık çorbası)
 • tatlı yada tuzlu su hayvanlarının, su bitkilerinin yapay bir ortamda beslendiği su kabı.ilk akvaryum mısırlılar tarafından süsleme amacı ile kullanılmıştır,bu olay camdan yapılmış tanklarda balık besleme olarak yapılmıştır. ama bir çok kanıta göre süs balıkçılığına ilk olarak uzakdoğu' da başlanmıştır. çin' de ilk kez seçkin renkli balıkların yetiştirildiği, japon balıklarının sung hanedanı zamanında (970-1278) üretildiği anlaşılmıştır. 16. yüzyılda cam kavanozlarda süslü balık üretim modası avrupaya yayılmıştır. 19. yüzyılda halka açık akvaryumların kurulduğunu, yine aynı yüzyılda amerika' da akvaryum derneği kurulmuştur. balıklar herseyi bildikleri için hiç birşey düşünmezler lafı onlar için söylenecek en kral sözdür heralde. (bkz: balık) (bkz: jack dempsey) (bkz: japon baligi) (bkz: tetrazon) (bkz: beta) (bkz: frontoza) (bkz: yakop) (bkz: melek) (bkz: astronot) (bkz: plati) (bkz: kilic kuyruk) (bkz: lepistes) (bkz: molly) (bkz: vatoz) (bkz: discus) (bkz: papagan ciklet)