şükela:  tümü | bugün
 • suudi arabistan'da genelde cidde'de adım başı rastlayacağınız, kfc benzeri, tavuk yemekleri satan fast food zinciri.

  lezzeti muhteşemdir, her daim yemek yiyebilmek için sıraya girmeniz gerekir. hatta rivayet olunur ki cidde'de bir yerde kfc ile yanyanaymış; kfc sinek avlarken, bunlar siparişleri zor yetiştiriyormuş.

  bir şekilde yolun suudi arabistan'a düşmesi durumunda mutlaka uğranılması gereken yer.
 • lezzetleri öyle böyle değil, hakikaten aşmış mekan(lar). mekke'de sırf acılı musahhab* yemek için tee aziziye'ye getirttirir adamı...
  (bkz: broast)
  (bkz: musahhab)
 • lezzetine diyecek laf yoktur, favorim nuggettir. sadece mekke bolgesinde satis yapabilmektedirler. baskent riyadda yer acmak isin basvurmuslar, riyad kfcnin tum haklari bir prense ait oldugundan ve izin verdigi anda satislarini bitirecegini bildiginden tekmeyi yemislerdir. monarsinin ne oldugunu gostermek icinde iyi bir ornektir.
 • mekke'de ve cidde'de adım başı bulunmasına rağmen medine gibi özellikle hac mevsiminde yüzbinlerce hacının akınına uğrayan şehirde 1 (yazıyla bir) tane şubesi bulunan lezzet-i diyar.hafta sonları özellikle akşamları kuyruk sırasını gördüğünüzde sebil niyetine bedava bir şeyler dağıtılıyor sanırsınız.
 • cidde'de sıkça görülen, nedense çalışanlarının hep pakistanlı olduğu, uygun fiyatı ve lezzetli yiyecekleri sebebiyle çok tercih edilen fast food zinciridir. tavuk, balık ve karides ürünleri bulunur. sık yendiğinde sosundaki yağ sebebiyle uzun süre kaybolmayacak bir göbek sahibi olmanıza sebep olabilir. cidde dışında pek bir yerde bulunmadığından şehir dışından gelen araplar paket paket taşır bunları uçaklarda.
 • suudi arabistan'ın en meşhur, en çok tercih edilen fast food şirketi.

  resmî web sitesi: http://www.albaik.com/

  on numara bir tattır ama öyle böyle değil. hayatımda unutamayacağım bir lezzet. halen ara ara getirtmekteyimdir...

  ayrıca ne kadar iş yaptıklarına dair bir şubesinde çekilmiş video*: http://www.youtube.com/watch?v=nb4yy58ovhq
 • kfc'ye elli basar. keşke türkiye'ye de açsalar. gerçekten sıra bekliyosunuz eğer bizim gibi bu dükkanda sıra var diğerine gidelim derseniz 5. restaurantta 10 dakika beklersiniz.
 • gerçektende arabistanda kfc'ye fark atmış bir durumdadır hem fiatları da bütün fastfood zincirlerine göre daha ucuzdur.benimde favorim nuggetdır yalnız iki gün felan üstüste yerseniz bayıyo ayda bir felan yendiğinde gerçektende parmaklarınızı yiyecek duruma gelebiliyorsunuz.
 • konya'da el beyk isimli bir adet el feyk'i açılmış fastfoodçu. al baik'le bir alakanız var mı diyen soran arkadaşıma, yok bağımsızız biz ama tavuklarımız oradan geliyor cevabını veren bir adet kasiyerleri de mevcut.

  (bkz: yersen)
 • umreye gideceğine sevinme sebeplerinden biri, allah affetsin.