şükela:  tümü | bugün
  • dunyanin sayili gitaristlerinden biri, turrrrrr diye calabilmesine ragmen (ustelik akustik gitarda) ayni anda bazi andaval gitaristlerin tersine melodi olusturabilen adam. aslinda jazz calmasina ragmen arada flamencoya da dalar ve iyi calar. john mclaughlin ve paco de lucia ile beraber uclu olusturmuslardir ve hemen hemen her sene jazz festivalinde turkiyeye gelirler. keyifli bir insandir.
  • her yerden bu adam cikiyor.. ne cok insanla calismis... (bkz: frank zappa) (bkz: aziza mustafa zadeh) (bkz: chick corea)
  • steve vai ile ortak calismasi race with devil on turkish highway ve solo calismasi chasin the vodoo en ba$arili ve tapilasi parcalarindandir.
  • 1954'de dogan al dimeola'nın 1940'larda ortaya çıkmış latin jazz'ın yaratıcısı olma ihtimali biraz düşük.
  • gitarda tartışmasız benim 1 numaramdır..
    bildiğim uzaylı gitaristlerin başında gelir..

jazz dinlediğimde ilk farkettiğim şahsiyettir.. olmadık yerlere olmadık akor lar sıkıştırması herzaman gıcık olduğum ve asla yapamayacağım bişidir..

sol ayağının temposuz durduğunu hiç görmedim.. yolda yürürkende acaba öylemi yürüyor
  • guzel calar, guzel dinlenir. bir konserinde davulda john riley vardi, kendimden gecmistim.
  • doğaçlamaları ve palm mute tekniği yarmış müthiş gitarist, illüzyonisttir kendileri (bkz: görüntü var ses yok), gitarda küçük parmak hareketleriyle çalma prensibini bir adım ileri götürmüş (videolarda falan parmak hareketleri görülemez pek) çalışkan müzik adamı, gitar işçisi.. solo çalışmalarından race with the devil on the spanish highway, on my own, egyptian danza, chasin' the voodoo, electric randezvous -öncelikle- dinlenesidir, hatta dinlenmelidir.
  • en çok azzura, verona reflections ve change of life adlı parçalarına hayran olduğum hatta azzura parçasını her dinlediğimde beni ağlatan muhteşem gitar sanatçısı.
  • "race with the devil on turkish" calismasi nasil bi super, anlatamam...
  • kayahan ile ortak bir özellikleri vardır. ikiside ovation kullanırlar.