• bahreyn den daha kaliteli nargile tütünü markası
  • yurtdışından özel sipariş ile getirttiğim efsanevi nargile tütünü. al fakher tütünün tadına bakmamış olan nargile içtim ben diyemez bence.
  • içimi en keyifli nargile tütünlerinden. anasonlularının kokusu üstünüze sinerse "öğlen öğlen kafa mı çekiyorsun sen püüüü" tepkisi alabilirsiniz ama bu keyfe değer.
  • vasat bir nargileye bile takla attırabilen son derece leziz bir tütün.. arap ellerine dair özlenilen tek şey..
  • bir çok nargileseverin adını dahi bilmediği, tütün ötesi marka.

her kaliteli ürünün olduğu gibi kendisinin de çakmaları mevcuttur. ve de her nedense nargile malzemeleri satan esnaf kafasında "tehlikeli bişey lan bu" imajını oluşturmuştur. mısır çarşısı'nda al fakher ararsanız aşağıdaki tip diyaloglara maruz kalabilirsiniz:

- welgaammm, welgammm...
    - selamun aleyküm usta.
    - aleyküm selam *
    - usta sizde nargile tütünü bulunur mu?
    - bulunur. neli olsun, elma, kavun, muz, bahre...
    - el fakir var mı?
    - yoggardeşim. *

-- bir diğer dükkanda --

- buyur gardeşim, hoşgeldiin.
    - hoşgördük usta. el fakir var mı sizde?
    - yog. * * el fakir bulaman buralarda.

mısır çarşısı esnafında neden böyle bir izlenim yarattığı bilinmez ama kendisi kadıköy dolaylarında rahatlıkla temin edilebilir. avrupa yakasında olanlar eminönü'nü de araştırabilirler.

el fakher istanbul'da üç kalitede bulunuyor, en kalitelisi ve içilebilir olanı kiloluk küçük kovalarda satılmakta ve işbu enrty girilirken fiyatı 60 tl civarında seyretmekte. alt kaliteli versiyonlarda tütün içerisinden çer-çöp çıkma olasılığı fazladır ve pek kafa yaptığı söylenemez. bir de ambalajsız satılır, aman dikkat. çakma olma olasılığı yüksektir.

şahsi kanaatimce de ömr-ü hayatında çift elma al fakher içmeyen nargile içiyorum demesin. kendisi nakhla' ile beraber kaliteli tütünlerden biridir. hatta daha kalitelidir. nakhla gibi mideyi rahatsız etmez. içimi kolaydır. ilk çekişte açmak için uğraşmazsınız. sağlam kafa yapar, çok kolay yanmaz.

kısacası hala şerbetli falan takılıyorsanız, yutun o sipsiyi gitsin.
  • an itibariyle* mürdüm eriği&üzüm karmasını tattığım, dadına doyamadıım tütünün mücidi. helal olsun adamlara. şunca zamandır hayatımın 4te 3ü boşa gitmiş diyebilirim.
  • cappucino ve karışık elma aromalı tütünlerini kullandığımdır. kilosu 60 lira civarında isterseniz yarım kiloluk paketlerde de bulabiliyorsunuz. yaklaşık 10 yıldır nargile içiyorum bu kadar kaliteli tütüne denk gelmedim. yalnız karışık elmalısının içinde anason da var. son olarak, dünyanın en iyi nargile tütünlerini üreten marka.
  • birkaç gün içerisinde izmir'de kırmızı elmasını ve üzümünü bulmak için kendimi sokaklara atacağım ve umarım bir şekilde edineceğim tütün. rosanna ile bir yere kadar arkadaş. üzümlüsünü içerken şişeye suyla yarı yarıya oranda üzüm suyu da karıştırınca var ya... piiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii*
  • dün çileklisini tattığım nargile tütünüdür. abartısız söylüyorum hayatımda içtiğim en güzel nargileydi. tamam çok fazla nargile içmem ama bambaşka birşeydi. öyleydi yani.
  • en baba çeşitleri;
    üzüm, erik, şeftali ve vanilyadır. aslına bakarsanız markası al fakher olup bulaşmamanız gereken tek modeli cappuccino'lu olandır. yanık mısır gibi bişiydir tadı.

en baba kombinasyonlar;

vanilya-şeftali
    anason elma (çift elma)-üzüm
    vanilya-çikolata (şişesine süt koydurun)
hesabın var mı? giriş yap