şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 'lies and lying liars who tell them..' adli kitabinda bill o'reilly, brit hume,hannity gibi sagci dallamalarin yalanlarini ve fox news'in hic de 'fair and balanced' olmadigi ortaya koymaya calisan yahudi liberal,komik adam.
 • an itibari ile minnesota eyaletinden amerikan senatosu seçilmeyi 477 oy ile at surat norm coleman'a kaybeden komik insan. oylar yeniden sayılacak, belki somalili, meksikalı yaşlı teyzeler iyi işaretliyemişlerdir, seçim tersine döner.
 • üzerinden yıllar geçmiş ama eksik bilgi kalmasın diye tamamlayasım geldi.

  2008 senato seçimlerinde ilk sonuçlarda at surat * coleman'a 700 oyla geçilmiş * ardından 18 kasım'da açıklanan resmi sonuçlarda aradaki fark 215 olarak açıklanmış.

  toplam oy sayısıyla ilgili fikir vermesi açısından; coleman 1,211,590 oyla toplam oyun %41.988'ini alırken franken ise 1,211,375 oyla %41,981'de kalmış.

  fakat şirin eyaletimiz minnesota'da seçim sistemiyle ilgili yasalar yapılırken kafalarda soru kalmasın diye araya sokulan "iki aday arasındaki fark yüzde 0.5'den küçükse oylar ve diğer materyaller yeniden fiziken incelenerek sayılır" gibi bir anlama gelen yasa sebebiyle yapılan yeniden sayımda franken'in 225 oyla önde olduğunu göstermiş. coleman doğal olarak itiraz etmiş, fiziken yapılan sayımda 387 oyun haksız yere geçersiz sayıldığını iddia etmiş. olay mahkemeye taşınmış. mahkeme coleman'ın bahsettiği 387 oyun 351'inin hatalı olarak geçersiz sayıldığını doğrulamış fakat bu oylar dahil olunca franken 225 değil 315 oyla seçimi kazanmış. coleman yenilgiyi kabul etmemiş. üst mahkemeye gitmiş. mahkeme oy çokluğuyla coleman'a kapıyı göstermiş. vali franken'in mazbatasını imzalamış. bu olaylardan 8 yıl sonra bunları buraya yazmak da bana düşmüş.

  franken'in senato'ya girdikten sonra yaptığı güzellikleri de sonra yazarım artık.
 • su anda sessions'in adalet bakanligi gorusmesinde ortaligin amina koyuyor. resmen azarliyor butun komiteyi, ben boyle ayar gormedim. lying ted cruz'un agzina sicti resmen. demokratlarda bu ayarda 10-15 senator daha olsa, cok sey degisir.

  karsisinda cumhuriyetciler suc islemis de ogretmenden azar isiten ilkokul ogrencisi gibi suclu suclu bakiyorlar.
 • demokrat partinin yukselen yildizi. tam da yakisir aslinda, tv'den yetisme, fox news ve iki yuzlu cumhuriyetcilerin ayak oyunlarini iyi bilen (adam kitabini yazmis bunlarin), konusmasini, kukremesini, rakibinin acigini bulup yuzune vurmasini iyi bilen, canavar bir baskan adayi 2020'de. umarim aday olur, demokratlar 2016'da yaptiklari hatayi tekrarlayip, minority olsun, identity politics olsun diye zayif bir aday cikarmazlar.

  yuruyedur al-franken reis. bu arada foxnews'de falan bu adamdan cekiniyorlar, bu da cok iyiye isaret.

  (bkz: ocu gibi korkuyorlar al franken yoldasimdan)
 • sessions'a sordugu soruya cevabinda sessions'in yalan soyledigi anlasilinca, adam kendini sorusturmadan cekmek zorunda kaldi.

  helal olsun sana al franken reis. gelecek on yil, hatta bin yil senin bin yilin olsun eski snl'lerde dedigin gibi. vurdugun yerden ses gelsin, 2020'de sen basgan ol.
 • bugunku gorsuch gorusmelerinde yine dokturen kaptan. en iyi sorulari sordu, iki yuzlu serefsiz gorsuch'in ic yuzunu ortaya cikardi. tum sorulara "politikaya bulasmam" diyen gorsuch meger bush zamaninda fellik fellik cunhuriyetcilerden is dilenmis ya la. "ben sahaneyim, kampanyaya cok yardimim dokundu, inanmazsaniz su adama sorun" yazan emaillerini ortaya doktu al franken butun pisliklerini. tabi pek bir ise yaramayacak, ama icimiz sogudu hic degilse. sen cok yasa al franken reis.
 • masallah dedigimiz uc gun yasamiyor; ordu mensubu bir kadin tarafindan cinsel tacizle suclanmis senator.
  http://www.cnn.com/…en-sexual-harassment/index.html
 • bu da tacizci cikti. halbuki kendisini nasil da severdik:

  http://www.cnn.com/…en-sexual-harassment/index.html

  ama iyi oldu. insallah bu is ortaminda taciz kulturu de bu weinstein dalgasiyla biter. bunun icin sevdigimiz politikacilardan vazgececeksek de gecelim, ne yapalim.

  o degil de en cok sessions sevinmistir bu habere, senato gorusmelerinde fena sikistiriyordu.
 • demokrati cumhuriyetcisi farketmez, tacizciyse siktiri cekmek farzdir.
  (bkz: bu sefer guldurmedi)