şükela:  tümü | bugün
  • cimri bir baba repliği.

ya da kızının sevgilisi olan genç fazlasıyla ezik, tinerci midir nedir.
  • belki de başlığı açan ölücüdür.
  • kayınpeder alman ise al şu 10 euro'yu kızımın peşini bırak diyecektir.

50 lira ele ne kadar dolu dolu geliyor, bi de 10 euroya bak anasını satayım.

kayınpederin 10 eurosu ele yavaşça alınır,güzeeeelce yırtılır önüne atılır ve şöyle denir:

'ekmeği euroyla mı alıyorum sanki gavat! 50 lira vereceksen ver, ben hep 50 liralık ayrılırım!
  • donanımhaber ölücüsü baba.
  • fabrikalar sahibi,milyarder, para babası ama aslında pul kadar değeri haiz olmayan saim beyin kızı alevi bırakması için ferite yaptığı tekliftir.
    tabi ferit teklifi kabul etmez ve olaylar gelişir.
    çünkü bizim aile güzel bir ailedir.
  • kızını değil de tüm toplumu kurtarmaya, viyana ile başlayan çöküşe bir son vermeye çalışmaktadır bu baba. al şu parayı bin bir taksiye git, dönüp bakma demek asıl derdi.

bu ilişki nereye gidecek ki? üç ay, olmadı altı ay, taş çatlasa iki yıl sonra birbirinize zaten düşman olacaksınız. siz kim ilişki kim. kızımı zaten tanıyorum, sen de ona aşık olduğuna göre sende de sike sürülecek akıl yok. ilişki sorumluluktur, değişmektir, dönüşmektir, kendinden önceye bir başkasını koyabilmektir. bugüne kadar neye ne emek verdiniz, neyin üzerinde çalıştınız da bu kadar büyük işlere girişiyorsunuz? nereden geliyor bu hadsizlik? ne kadar düşündün üzerine? yok öyle ciddi değildim gönül eğlendirecektim diyorsan zaten bırak bu işleri git müspet şeylerle uğraş.

aşıkmış. eşşek başı seni. sen kim aşk kim? kaç yaşındasın? kaç yaşında olduğunu söyle. kaç yaşında olduğunu merak ediyorum. 19 mu? dalyarak, 19 yaşında aşık mı olunur? neyi becerebiliyorsun da bu denli derin bir bağlılığa girmeye çalışıyorsun?

liseyi bitirmiş, jeoloji mühendisliği kazanmış, hazırlıkta intermediate olmuş. aferin koçuma aferin küheylanıma. lan yarrak hasan, ülkede 7 milyon üniversite öğrencisi var zaten, neyin havasını yapıyorsun? bu yaşına kadar okuldan dışarı çıkmamışsın bir de övünüyorsun. çocuk olsa nasıl bakacaksın? kızım hastalansa nasıl yardım edeceksin? çivi çakamayan çocuk gelmiş bana ama seviyorum diyor. ağzına yüzüne sıçarım senin çocuk, siktir git. aşıkmış. sikimin aşığı.

tamam sakinleştim. git biraz iş yap, hayatı öğren, doğayı anla, kendin dışında bir şeylere emek ver, alttan almayı öğren sonra gel. amın oğlu seni.