şükela:  tümü | bugün
 • ankara'nın ortasında, beştepe'de bulunan, büyükşehir belediyesine ait bir aile yaşam merkezi.

  yıllık sadece 100 tl karşılığında havuzundan tenis kortuna saunasına kadar dört dörtlük bir spor tesisi, sadece 20 liraya kırmızı etli ana yemeğinden tatlısına salatasına (alkolsüz) içeceğine kadar lüks otel restoranı kalitesinde yiyip içebileceğini geniş mutfağı olan bir restoran ve bunların yanında çay bahçesi park gibi tesisleri olan bu aile yaşam merkezine üye olabilirsiniz.

  tabi ufacık bir şart var. kodaman olmanı lazım. yani;

  -- hakim veya savcı
  -- daire müdürü veya üstü bir rütbede bürokrat
  -- milletvekili yahut bakan

  değilseniz kusura bakmayın ama yılda 100 liraya spor tesisi üyeliği yanında maliyetine süper lüks restoran hizmetini ancak rüyanızda görürsünüz. zira bu güzelim aile yaşam merkezine üye olmanız için yukarıda sayılan büyük başlardan olmanız gerekiyor.

  hiç aramayın, büyükşehir belediyesinin parasıyla yani halkın vergisiyle sunulan bu hizmete dair en ufak bir bilgi bulamazsınız büyükşehir belediyesinin sitesinde. halka açık "varoş" aile yaşam merkezlerinin her türlü bilgisi mevcuttur, lakin bu üst sınıf aile yaşam merkezine dair sitede hiçbir bilgi bulamayacağınızı gibi, eskiden aski'nin beştepe tesisi olan bu aile yaşam merkezi'nin önünden geçseniz fark etmezseniz bile, öyle de gizlenmiştir.

  orduevlerini, kamu kurumlarına ait sosyal tesisleri kaldırmaya niyetli akp'nin ankara büyükşehir belediyesi ankara'nın ortasında bir ak orduevi kurmuş kimse farkında değil.

  http://www.radikal.com.tr/…_asagisi_yuzemez-1120440
 • el değiştirmiş.

  (bkz: tbmm eğitim ve sosyal tesisi)

  .