şükela:  tümü | bugün
 • 19 kasim aksami sehr-i istanbul da yarali haldeyken, esenyurt ta mahallelinin gözleri önünde polis tarafindan yargisiz infaza kurban giden devrimci isci, ölüm orucu gazisi, halkimin yigit evlatlarindan.
  demokrati oynayan yesil basindan mesela yeni safak ise bu infazla ilgili her satiri yalan ve carpitma dolu bir habere imza atmis, nefretimi körüklemistir. bu haberde hem bitmeyen bir pust kiniyle ahmet necdet sezer e laf sokuluyor, ardindan devrimcinin örgütü bilincli bir sekilde carpitilarak legal bir parti olan türkiye komünist partisi bu infaza bulastiriliyor, ve bir bütün olarak fettullahin coplarina (mermilerine mi demeliyim yoksa) saygida kusur edilmiyor, bu alcakca cinayetleri temize cikartiliyor! kusmak isteyenler burdan okusunlar:
  http://yenisafak.com.tr/…aspx?t=21.11.2009&i=224586
 • kızıl bayraklar deniziyle sonsuzluğa uğurlanan devrimci:

  http://www.halkinsesi.tv/…r_detay.php?bilgi_id=6211

  burjuvazi hala öğrenemedi: bir ölür bin geliriz.
  biz milyarız, onlar bir avuç.
 • seni güneşe uğurlayamadım. ama bil, zaptedeceğiz.

  "ekilir ekin geliriz
  ezilir un geliriz
  bir gider bin geliriz
  bizi vurmak kurtuluş mu !"
 • katili müebbet hapis istemiyle yargılanıyor. davası bugün başladı.

  http://www.marksist.org/…6-karadagin-davasi-basladi
 • dün davası olduğundan pek azınızın haberi vardı. aylar sonra keşif kararı verilmiş.

  http://www.atilim.org/…6_ay_sonra_kesif_karari.html
  http://www.kizilbayrak.net/…karadag-cinayet-13.html
 • "devrimci işçi alaaddin karadağ'ın polis kurşunuyla öldürülmesi davasında konuşan tanığın anlatımları çok önemli bir gerçeği ortaya çıkardı: karadağ, yaralı halde adeta "ölsün" diye bekletilmiş.

  polis kurşunuyla öldürülen alaaddin karadağ'ın ailesi, yoldaşları ve avukatları, bugün çağdaş hukukçular derneği istanbul şubesi'nde basın toplantısı düzenleyerek, son duruşma hakkında bilgi verdi.

  avukat zeycan balcı şimşek, dünkü duruşmada dinlenen tanık ayhan talay'ın, karadağ'ın yaralı halde saatlerce bekletildiği yönünde ifade verdiğini belirterek, "tanay, karadağ'ı da hastaneye götürmek istedi. ancak polisler, savcının geleceği gerekçesiyle buna izin vermedi" dedi.

  olayın başından beri karadağ'ın yaralı halde bekletilerek ölüme terk edildiğini dile getirdiklerini anımsatan avukat şimşek, "zamanında hastaneye götürülseydi belki de hayatta olacaktı" diye konuştu.

  avukat şimşek'in anlatımlarına göre, dosya ile ilgili olarak hukuksuzluklar sürüyor. dava 1.5 yıldır sürmesine karşın, hala keşif yapılmadı. keşif kararını veren mahkemeye heyeti başkanı emekliliği gelmiş olmasına rağmen bu kararın ardından kandıra infaz hakimliği'ne sürüldü.

  basın toplantısına katılan alaaddin karadağ'ın abdullah karadağ da, kardeşinin öldürüldüğü olayın "alçakça tasarlanmış bir polis cinayeti" olduğunun ortaya çıktığını belirterek, "davaya sahip çıkın" çağrısında bulundu.

  anf news agency"
 • kendisini katleden polis hâlâ tutuksuz yargılanıyor, cinayetin üstü örtülmeye çalışılıyor:

  http://www.marksist.org/…tu-kapatilmaya-calisiliyor
 • 19 kasım 2009'da esenyurtta polisin katlettiği devrimci işçi.

  http://www.youtube.com/watch?v=lxk6wzg-htw

  son dava için;

  "alattin karadağ'ı vuran polislerden oğuzhan vural'ın yargılandığı davada savcı mütalaasını sunarak vural'ın tüm suçlardan beraatini istedi.

  devrimci faaliyet sırasında polis tarafından katledilen devrimci işçi alaattin karadağ’ı vuran polislerin yargılandığı davanın 10. duruşması bugün bakırköy 9. ağır ceza mahkemesi'nde görüldü.

  mahkeme öncesi bağımsız devrimci sınıf platformu bir basın açıklaması yaparak tkip militanı devrimci işçi alaattin karadağ davasının takipçisi olduğunu söyledi.

  “alaattin karadağ yoldaş ölümsüzdür! / devrimciler ölmez, devrim davası yenilmezdir!” pankartını açan bdsp'liler kızıl flamalar ve “polis terörüne son!” dövizleri taşıdılar. bdsp adına yapılan konuşmada bundan önceki 9 duruşmadaki usulsüzlüklere dikkat çekilerek gerçek adaletin emekçilerin ellerinde sağlanacağı söylendi. eyleme partizan da destek verdi.

  çelişkili tanık ifadesi

  duruşmada ilk olarak, uzun süredir “bulunamayan” tanık pakize ılgaz dinlendi. ılgaz mahkemede verdiği ifadede silah seslerini duyduğunda mutfakta olduğunu, maç sonrası havaya ateş edildiğini düşündüğünü söyledi. 2 el silah sesi duyduğunu söyleyen ılgaz kapısını çalan komşularından polisin vurulduğunu öğrendiğini söyledi. başka bir şey görmediğini ifade eden ılgaz'a alaattin karadağ'ın avukatları, bir gün sonrasında televizyona verdiği röportajı sorduğunda ise ılgaz kaçamak cevaplar verdi.

  ılgaz, röportajı hatırlamadığını söyleyip ardından orda da benzer şeyler söylediğini ifade etti. avukatlar ılgaz'ın televizyona verdiği röportajda yaşananları daha farklı anlattığını, aradaki çelişkiler bulunduğunu söyleyerek röportaj kayıtlarını istediler.

  mahkemede usulsüzlükler 10. duruşmada da sürdü. mahkeme heyeti, avukatlar savunma için ek süre istemesine rağmen savcının esas hakkında mütalaa vermesini onayladı. avukatlar ise bu uygulamanın usulsüz olduğunu belirttiler.

  “kesin ve inandırıcı delil bulunmuyor!”

  av. zeycan balcı şimşek, esas hakkındaki savunmalarını yazılı olarak sunacaklarını söyledi. ardından cumhuriyet savcısı mehmet doğar, mütalaasını sundu. alaattin karadağ'ın “terör hükümlüsü” ve “aranan biri” olduğunu ifade ederek işlenen infazı meşrulaştırmaya çalışan doğar, karadağ'ın “dur ihtarına uymadığı”na vurgu yapıp sahte kimlikle yakalanmasına değindi.

  savcı mütalaası infaz edilen alaattin karadağ'ın “suçlu” gösterilmesi üzerine kurulurken polis oğuzhan vural için “kasten ya da kastın aşılması suçlarının oluşmadığını yapılanın meşru müdafaa olduğunu söyledi.

  savcı doğar polisin, bir araca el koyması ve şoför ismail durmuş'un yaralanmasından ve görevi kötüye kullanmak suçlamalarından da beraatını istedi.

  mahkeme daha bitmeden katil polis oğuzhan vural salondaki polis korumasıyla hızla dışarı çıkarıldı. mahkeme heyeti savunma için duruşmayı 28 mayıs 13.30'a erteledi.

  “polis ödüllendiriliyor”

  mahkeme çıkışında bdsp'liler adliye avlusunda açıklama yaptılar. duruşmadan çıkan avukatlar adına av. zeycan balcı şimşek mahkemeyi değerlendirdi. şimşek, pakize ılgaz'ın çelişkili ifadeler verdiğini ve kaygılı olduğuna dikkat çekti. ismail durmuş'un aracını içindeki yolcularla gasp eden polisin iki insanın hayatını karartmasına karşın böyle bir mütalaa ile beraatının istenmesini eleştiren şimşek, 3 suçlamadan da beraat istenmesinin “topyekûn beraat kararıyla cezasızlık” yaratılması amacı taşıdığını elirtti. “adalet mücadelemiz devam edecek!” diyen şimşek, toplumsal muhalefetin duruşmalara gelmesinin önemine dikkat çekerek konuşmasını bitirdi.

  alaattin karadağ'ın kardeşi de söz alarak “artık polis aklama düzeni açığa çıktı” dedi. karadağ, katillerin alelacele yapılan duruşmalarla bir an önce aklanması için çalışıldığını ifade etti.

  karadağ'ın konuşmasının ardından “bedel ödedik, bedel ödeteceğiz!” sloganı haykırıldı.

  son olarak dava sürecini başından beri takip eden temel demirer'e söz verildi. demirer, mahkeme sürecine dikkat çekerek katil polis için beraat isteyen savcıyı eleştirdi. katili “aklamak yetmez bir de madalya takın” diyen demirer, polisin halktan birini vurduğu takdirde beraat ettirildiğini bu yaşananınsa adaletsizlik olduğunu ifade etti. demirer, mahkemede savunmayı dinlemeden verilen mütalaanın ortaoyunu olduğunu söyleyip “biz bunun parçası olmayacağız, biz zulmün ortağı olmayacağız!” dedi.

  bdsp'liler 10. duruşmada da aklama oyunun oynandığını, katillerin korunmakla kalmayıp ödüllendirildiğini söylediler. “onların adaleti katilleri, zenginleri koruyor” denilen konuşmada bir kez daha gerçek adaletin işçi ve emekçilerin yükselteceği devrim mücadelesinde olacağı ifade edildi.

  alaattin karadağ'ın uğruna şehit düştüğü mücadelenin yükseltileceği sözü verilerek “yaşasın devrim ve sosyalizm!” sloganıyla eylem bitirildi. "

  http://www.kizilbayrak.net/…sinda-aklama-muetalasi/
 • antakyalıdır.