• teknenin ters donmesi
  • (bkz: memoli)
  • (bkz: pinar elice)(bkz: hastasiyim)(bkz: hey masallah)
  • tatilyadaki en kallavi işkence aleti,20-30 kez bindikten sonra bünye alışıyo ama ilklerin heyecenı yeter
  • diğer adı 'hadi bu oyuncağa binen insanları aşağıya dökelim' olan tatilyanın bir numaralı sapık eğlence oyuncağı.ama zincirli kemerleri unutmuşlar,tehlike anında yandaki şeyi aşağı çekiniz diye bir hedesi bile yok.insanı geriye ileriye atan,fırlatan,döndüren,bin kere sövdüren,indikten sonra ağlatan ama beş dakika geçtikten sonra hadi yine binelim dedirten ve insanoğlunun paranoyaklaşmasına sebep olan uzay mekiği.

iizi:sanırım benimki tam kapanmadı.
    memo:sana ööle geliyo.
    iizi:yok yok.ciddi söylüyorum,bir gariplik var benimkinde,seninkine bakıyım bi..
    memo:çek elini
    iizi:bak ben sanırım ölücem.yani bu şey beni tutamaz,tuuutmaaz,elimi tut bari.banu sen de elinle dizimi tut,seni seviyorum.(iki dakika sonra mekik! havalanır ve öndeki beyaz zenciye seslenilir)
    iizi:yawşakkk ceren yawwwwşak ceeren ölücez,hepimiz ölücesss...
  • yurtdışında, yerden metrelerce yükseğe su fışkırtıp insanları o korku ve heyecanın üstüne bi de sırılsıklam eden modelleri mevcut olan korkunç ama eğlenceli oyuncak.
  • gittiğim gün olayın* bozulup insanların yarım saat baş aşşağı sallandıklarını, yeterrr çığlıklarını duyduktan sonra, bir daha asla binmeyi düşünmediğim dandik oyuncak.
  • bir bozulma anını da benim tecrübe ettiğim,başında duran adamın tarihi "abi bu düğmeler ne işe yarıyo" cümlesiyle enjekte ettiği gerilim daha da artan,yine de vazgeçilemeyen alet.bir süre sonra gerilimi adrenalini kalmıyor,sırf spor olsun diye biniliyor zaten.pek çok koltuğunun da emniyet şeysi gevşemiştir,içinde hoplayıp takla atarsınız.bu şerait altında tutunmaya çalışmak nafiledir,yapılacak en akıllıca hareket ise kemerden kurtulup merkezkaçın yarattığı salınımla 3 kilometre uçmamak için dua etmektir.
  • flash tvnin bombalarından biri, ya her programda bir çift var ve maske takıp konuşuyolar ya da sürekli aynı program yayınlanıyor. benzerleri için (bkz: karar anı) (bkz: a takımı)
hesabın var mı? giriş yap