şükela:  tümü | bugün soru sor
 • karakter sınırlamasına takıldığı için eksik kalmış, tam hali “alacaklarını samsunspor’a bağışlayan yunan futbolcu” olan başlıktır.

  sebebi de futbolcunun oynadığı takım olan samsunspor’un küme düşmesidir. takım düşünce “yunan” georgios samaras “hak etmedim” der ve alacağı bütün paradan vazgeçer.

  katıldığı euro 2016’nın ev sahibi, şampiyonu, yarı finalistleri, çeyrek finalistleri ve 3 takım hariç geri kalan bütün takımların, fransa’ların, almanya’ların, ispanya’ların, brezilya’ların, hollanda’ların hocalarından fazla para alıp, takımı gruptan bile çıkaramayıp, üstüne bi de “tazminat” adı altında 9 milyon lirayı daha cukka eden “imparator” için, “sözleşme gereği aldıysa hak ettiği paradır yea” diyenlere gelsin. kaynak

  ayrıca olay, “çomarlık” gibi “adamlığın” da dini, dili ve ırkının olmadığını göstermiştir.

  adam’ın fotoğrafından, fotoğraftaki yüz ifadesinden bile yansıyor insan o “adamlık” enerjisi. burada
 • “adamlık” dersi veren bazı kesimin örnek alması gereken sporcudur.

  gazeteci döven, hakeme söven, kebapçı basana da spor adamı deniyor bu ülkede.

  “yunan” dersin ya , deme ..
 • bir bizden çıkmıyor şu davranışlar dediğim olay. japonuna yunanına imrenir olduk. olay kesinlikle adamlığın, dürüstlüğün, ahlakın başta "dini" olmadığını göstermiştir.
 • hak etmediğim parayı alamam demiş, o kendi düşüncesidir ve büyüklüğüdür. ancak kendisinden başka kimse o parayı hak etmediğini söyleyemez. çünkü sahaya çıkıp oynamıştır ve "sözleşme"sinde yazan yükümlülükleri yerine getirmiştir.
  "imparator" şu anda geldiği takıma geldiğinde kimse şampiyonluk bir yana, ikincilik bile beklemiyordu. o yüzden adı "imparator".
  not: beşiktaşlıyım.
 • yunan değildir. biz türkler için doğrusu "(bkz: yunanlı)" dır
 • georgios samaras'tır.
  bu futbolcunun kariyerinde man city, celtic, west brom, real zaragoza gibi samsunspordan bir kaç gömlek büyük takımlar bulunmaktadır ve muhtemelen banka hesabında bir kaç milyon dolar/euro vardır. samaras bu sezon 25 maçta 2 gol 2 asistle oynamış. kariyerindeki en iyi takım osmanlıspor olan göksu türkdoğan 7 gol 2 asistle oynamıştır ve muhtemelen banka hesabındaki para samarasın 10 da, 20 de biridir. hal böyleyken, küme düşmüş takımdan bi an önce gitmek için alacağı çerez parasını bırakan samaras ile, şurada kalan 1-2 yıllık kariyerinde max 400-500 bin dolar/euro alacak ve geri kalan hayatında bu miktarlara ulaşamayacak birini aynı kefeye koymak, düpedüz akılsızlıktır. anlayacağınız dilde anlatayım bi de 10.000 lira maaş alan ekşici iddiadan 500 lirayı son maçta kaybetse bunun goygoyunu yapar çok koymaz ama 2000 liraya çalışan bir emekçi yerde 200 lira bulsa sevinçten 4 köşe olur.