şükela:  tümü | bugün
  • borcunuz olan, bir ödeme yapmanız gereken kişi.
  • kapıyı çok fena çalmasıyla ünlüdür, şiddetli ve uzun süreli.
  • bir sunay akın şiiri. sözleri şöyledir;

yol kenarlarındaki
    yağmur mazgallarını
    kumbara sanıp
    harçlığımı atardım
    bu yüzden en çok
    denizden alacaklıyım...
  • aradığım ama bulamadığım kişi veya kurum.

kredi çekmek için uğraşıyordum geçen yıl. macera da böyle başladı zaten. sisteme girildi 130 tl borcum olduğu için kredi çekemeyeceğim söylendi.

ulan dedim nereye borç yaptık? çünkü kredi kartı kullanmam, elektrik, su, telefon, internet falan hepsi otomatik ödemeyle ödeniyor, herhangi bir kredi borcum falan da yok hiçbir yere. sistemden bakıyorlar borcun miktarı görünüyor ama nereye olduğu görünmüyor.

neyse, başladık başvurulara. daha önce işlem yaptığım bankalara başvurduk herhangi bir şey yok. tbb risk merkezine başvurdum herhangi bir borç görünmüyor. merkez bankası, bimer vs. artık nerede ne kadar kurum varsa hepsine başvuru yaptım ama bir sonuç yok. ortada borç var, alacaklı yok. avukatım icra dairelerini sorgulattı herhangi bir durum yok, vergi, trafik vb. herhangi bir ceza da bulunamıyor.

lan olm valla uğraşmayacağım. kim alacaklıysa gelsin vereceğim 130 lirayı. bana mı bilendiniz lan?

ben ne yapayım gardaşlar? bir yol gösterin ağalar. lan mahkemeye vereyim diyorum kimi mahkemeye vereceğim ben?