şükela:  tümü | bugün
 • harika sıcak bir pazar, mis gibi kokan domatesler...2 sene önce yazın 15 kilo domates getirdik istanbula, domates suyu haline getirdik tüm kış mis gibi yedik.

  ancak şöyle bir sıkıntı olmaya başladı geçen seneden itibaren, yerel alaçatı halkı gelenlerin kalabalıklaşmasından rahatsız, esnaf mutlu, fiyatlar uçmaya başladı...nasıl olacak bilmem
 • her cumartesi kurulan pazar, büyüklük açısından türkiye'nin ilk on pazarı arasındadır. her türlü otu, sebzeyi ve meyvayı bulabilirsiniz. ayrıca açık arttırma balık satışının yapıldığı bir bölümü de vardır, saat 11'de başlar. ayrıca çok güzel izmir tulum peyniri* de bulabilirsiniz, ve vakumlatarak eşe dosta hediye edebilirsiniz.*
 • evet ucu bucağı insanda taşikardi yaratabilir.
  bilmeyen insan için, misal diyelim ben,
  hava güzel ikişer kilo erik - çilek alalım dediğinde,girdiğiniz yöne göre değişebilmekle beraber,
  börtü böcek, tekstil konfeksiyonlar derken kişinin ruhunu daraltabiliyor, epeyi büyük pazar.
  ve evet
  erik ve çilek, ikisi de 3er lira.
  toplam 12 lira..
 • neredeyse her cumartesi konu komşu toplaşıp gittiğimiz şenlik yeri gibi kıpır kıpır, rengarenk pazar.
  benim için bolca incik boncuk, renkli renkli bileklikler, halhallar demek. körpe salatalıklar, mis gibi kokan tazecik sebze meyveler, çeşit çeşit otlar demek.
  içinde yok, yok.
  fiyatlar ne çok uçuk, ne de çok uygun. hatta her bütçeye hitap eden ürünler var.
  dün dünyanın en tatlı abajurunu aldım buradan. bakıp bakıp mutlu oluyorum. allahım deliriciim. *
  sonra, çok şeker üstünde deniz kabukları olan el işi bir çanta aldım.
  marka konusunda birkaç ufak takıntım dışında, şımarıklık yapmayan biri olarak orijinal değişik ne varsa burada bulabiliyorum. misal sezonda mağazadan aldığım bir plaj elbisesi vardı, buradan çok daha güzelini üstelik yarı fiyatından da düşük bir fiyata aldım.
  aksesuarlar, takılar, el emeği bilekliklerin neredeyse hepsi, alaçatı içindeki çatladıkapılar'dan çok daha uygun fiyata burada da var.
  ayrıca bu kocaman pazarın içinde, ağaçların altında efil efil esen dinlenme yerleri bulabileceğiniz gibi, sonunda da mavi sandalyeli çok şirin el açması gözlemeler yapan butik bir kafe mevcut. ve limonatası harika.
  kısaca, yolu düşen herkesin en az bir kere uğraması gereken oldukça şirin, sıcak bir yer. tavsiyedir.