şükela:  tümü | bugün
 • funda arar spawn olmus ama sesi hala cok guzel dedirten klip
 • funda arar'ın 3. albümünün adı ve aynı zamanda albümle aynı adı taşıyan şahane bir şarkı. buyrun sözlerini de yazmazsak tam olmuyor biliyorsunuz:

  gün geceyi bulur zaman canım alır durur
  bir deli yoldur dünya yürürüm yürürüm yorulmadan
  bir yanık düştür sevda görürüm görürüm uyanmadan

  yanar yanar yanmaya yanmış gönül
  kanar durur içimde bir alagül
  döner başım döner alıcı kuşlar
  kışlara dönmüş yazım
  ölüme dönmüş yüzüm yar

  zaman durmaz akar bir yüzüm hep güze bakar
  bir deli yoldur dünya yürürm yürürüm yorulmadan
  bir yanık düştür sevda görürüm görürüm uyanmadan

  yanar yanar yanmaya yanmış gönül
  kanar durur içimde bir alagül
  döner başım döner alıcı kuşlar
  kışlara dönmüş yazım
  ölüme dönmüş yüzüm yar
 • funda arar'in cok ho$ $arkilari bunyesinde barindiran albumu; ayni zamanda albumdeki bir $arkinin adi.
 • sözleri burcu tatlısese bestesi febyo taşele ait klasikler arasında şimdiden yerini almış çok özel bir şarkı..
 • bu şarkının klibi marmara üniversitesi haydarpaşa kampüsü'nde çekilmiştir. tıpkı mavi sakal'ın iki yol şarkısı gibi. biz de bu klibi ne zaman televiyonda görsek, kampüsün öğrencisi 4 arkadas olarak ekrana kilitlenirdik. sanki daha önce hiç görmemiş, küfür ede ede gittiği okul o değilmiş gibi. tüm detaylarını yönetmen edasıyla incelemişizdir. mesela arkadaki atatürk büstünün kaldırıldığını ama öğrencileri izlemek için koyulmuş kameranın kaldırılmamış olduğu gibi detayları çok başarılı şekilde yakalamışızdır. hatta klibin çekildiği alanı didik didik incelemiş, aydınlatmalrın içinde klipte kullanılan kurumuş yapraklardan bulmuşuzdur.işte bu dörtlüden biri kendine şans eseri üst düzey bir şirkette iş bulmuş, bir tanesi sokak arası bir büroda 3 kuruşa çalışırken diğer bir tanesi işsizi askere gitmeyi bekliyor, diğeri de halen okulu bitirmeye çalışıyor.

  peki bu 4 insan niye bu kadar boş işlerle uğraşmıştır. işte şarkıyı geçen hafta, uzun zaman sonra dinlemiş olduğumu farketmemden beri düşünüyorum ama bulamadım.
 • içimi acıtan şarkı...
  gözümde funda arar'ı funda arar yapan şarkıdır da aynı zamanda...
 • funda arar'ın en güzel albümü. aynı zamanda en temiz, en saf, en acemi ve de en özgür çalışması. sonraki albümler yazık ki bu albümdeki zenginliği taklit ederek başarıya ulaştılar. funda arar'ın vokali de o zamanlar bu kadar hırslı bir güç gösterisine dönüşmemişti. belki bir gün, yalnızlık durağı, körpeciğim, isyan, gizlice şarkılarının söz ve müziğinin funda arar'a ait olması da hoş bir ayrıntı, sonraları pek buna rastlayamadık çünkü. ne yazık ki albümde en çok ilgi gören şarkı arapsaçının yeni versiyonu oldu, ve funda arar'ın o incelikli vokali de arapsaçı'ndaki hoşlanmadığım tarza dönüştürüldü, tekdüze ve sıradan. halbuki bu albümü hazırlayan ekip, affet'e klip çekecek kadar da vizyon sahibiydi o zamanlar. hızla fabrikasyona geçen o ekip için bir pusula olmasını dilerim tekrar, 2002 çıkışlı bu pırıl pırıl albümün.
 • funda arar'ın zirve noktası olan albüm. ne yaparsa yapsın o noktaya bir daha ulaşamadı.
 • burcu tatlıses'in açık ara en iyi güftesi.
 • müthiş bir bas partisi vardır. pop şarkılarına nasıl bas partisi yazılır, davul düzenlemelerinin bunlarla nasıl aşırı uyumlu hale getirilir örnek olarak gösterilebilir. çalması da çok keyiflidir. hayatımda en çok dinlediğim şarkılardan olabilir bu sebeple. febyo taşel'e teşekkür etmek lazım.