şükela:  tümü | bugün soru sor
 • günlerdir bizleri bıktıran ancak sözlük yönetiminin sadece izlediği olay. almerabet isimli dolandırıcı sitenin reklamını yapıyorlar sürekli.

  esenler otogarı'nın alt katı başlığında bile reklam yapmış aptal herif. şimdilik tespit ettiğim 4 gerizekalı şunlar:

  https://eksisozluk.com/biri/ingiliz-kahvaltisi
  (6 mart 2018 psg real madrid maçı başlığına 14 kez aynı entry'i girmiş. eğer uçurulmazsa yarın hepsini silecek.)

  https://eksisozluk.com/biri/chevyimpala (uçmuş bile)

  https://eksisozluk.com/biri/dtctd

  https://eksisozluk.com/…bi-cinnet-her-seyi-halleder

  top şimdi kanzuk'ta.
 • sözlüğün bir açığı veya hesap çaldırma sonucu yapıldığını düşündüğüm eylem. yazarların ilk entryleri sıradan görünüyor. bu kadar fazla hesabı olabileceğine ihtimal veremiyorum. ha deyince yazar olunmuyor sonuçta.

  üçüncü kişilerce yazılmış sözlük uygulamalarının parmağı var gibi geliyor.
 • benimde şifremin çalınması sonucu başıma gelen durum. bu gibi durumlarda bir yazarı uyarmak yerine hakaretler savuşturan, hakaret dolu entryle başlık açan, nick altına hakaretler yağdıran ve bunları yaptığı için kendini akıllı sanan sığır yazarları da ortaya çıkarmıştır.

  şifre çalınması sonucu referans linklerle ardı ardına alakasız başlıklara entry girmişim. neyse ki `@sublimis` adlı yazar beni uyardı ve hızlıca şifremi değiştirerek entryleri silmeye başladım. tabi sürekli entry silinmediği için ve mobilde olduğum için beni uğraştırdı.

  3. parti uygulamayı seneler evvel belki kullanmışımdır. onun haricinde mobildeyken kendi mobil uygulamasını kullandım ekşi sözlüğün. uygulamadan dolayı bir sorun değildir büyük ihtimalle. basit şifre belirlemiştim, büyük ihtimal sağda solda dönen çalınan hesap bilgilerine biri ulaşıp onunla girmiştir.

  olay gününe ait yazdığım entry de bu. (bkz: #74722218)