şükela:  tümü | bugün soru sor
 • fotoğrafları uygun fiyatlarla kullanmak üzere satın alabileceğiniz sitedir. hangi ülkede olduğunuza, fotoğrafı ne amaçla, ne ölçüde kullanacağınıza v.s.pek çok değişkene bağlı olarak size bir fiyat sunar. benzerleri çoktur, özellikle fiyat açısından, ama alamy en geniş fotoğraf arşivine sahip olanıdır. ilgilenenler için adresi aşağıdadır:
  http://www.alamy.com/
 • -14.54 milion images. the web’s largest stock photo site. sloganli fotograf arsivi sitesi.
 • mobil cihazlar ve kompakt makinelerle çekilmiş fotoğrafları live news bölümü için kabul edeceğini açıklayarak mobil stok fotoğraf işine de el atmış.

  http://www.3ayak.org/…amy-mobil-stok-isine-giriyor/
  http://www.alamy.com/…s/archive/2013/01/23/163.aspx
 • diger stok fotograf sitelerine gore gonderilen fotolari daha kolay kabul eden site. yine de cok kazandirmiyor sanirim.
 • diğer stok fotoğraf sitelerine göre gönderilen fotoğrafları daha kolay kabul eden, bunu da üye olurken "bizim fotoğraf kabul mekanizmamız çok esnektir; çünkü müşterilerimiz bizim ansiklopedik arşivimiz sebebiyle bizi tercih ediyorlar" diye bir ibare ile belirten stok görüntü sitesi.
  bu siteye henüz üye olmadım fakat şöyle inanılmaz bir kampanyaları var; öğrenci contributor'lere ilk iki yıl (okulu bıraksalar, bitirseler dahi) yüzde yüz ödeme yapıyorlar. yani öğrencilere ait satılan görüntülerden komisyon almıyorlar. akademik mail adresi ile üye olmanız gerekiyor sadece. bu sabah mail attım kendilerine, okulumuz bizlere akademik mail adresi vermiyor diye. saçma sapan bir mail aldım. bu konuyu çözdüğüm durumda bu entry güncellenecektir.
  öğrenci olup da fotoğraf, video ile ilgilenen kişinin kaçırmaması gereken bir fırsat bence yüzde yüz komisyon.