şükela:  tümü | bugün
 • six feet under adli dizinin yaraticisi, cogu zaman yazari kimi zaman yonetmeni.
 • six feet under'ın 5 sezon sonunda tadında, boku çıkmadan ve layıkıyla bitmesi üzerine, hbo alan ball'ı elinden kaçırmak istememiş, iki senelik bir anlaşma daha imzalatmışlar.

  yeni proje charlaine harris'in yazdığı southern vampires kitaplarını dizileştirmekmiş. six feet under'ın son bölümlerinde görülen korku-gerilim atmosferinde bu projenin etkisi var mı bilemedim ama sabırsızlıkla beklemekteyiz.
 • arvo efendi nin agir ihmali nedeni ile bugune kadar sozlukte yer alamamis ve bugun hayata gozlerini yummus unlu ingiliz futbolcu. 1966 dunya kupasi finalinde parlamis ve ingiliz ulusal takiminin en genc oyuncusu olarak ozellikle takdir toplamisti. blackpool, everton, arsenal, southampton takimlarinda oynamis. ve dun 61 yasinda kalp krizinden vefat etmis.
 • six feet under dizisinin ve american beauty filminin yapımcısı sanatçı kişilik.

  meraklıları kendisiyle yapılmış bir röportaja ve yeni projesi true blood hakkındaki bilgilere aşağıdaki linkten ulaşabilir.

  `http://www.salon.com/…nt/2008/09/03/ball/index.html `
 • bu adamın yaptığı bütün işler harikadır zaten sırf six feet under yeter. true blood diye bi dizisi var şimdi de yine hbo da.
 • american beauty, ve six feet under gibi iki ayrı eserine adamın işi olduğunu idrak etmeden bilmeden hasta olmuş biriyim. amerikan orta sınıfınıni can sıkıntısını, bunalımını böyle şiir gibi masal gibi anlatır.
 • yaraticisi oldugu dizilerin jenerikleri tek kelimeyle 'harika' olan yazar, yonetmen, yaratici.
 • "alan ball, rahatsız ediciliğin cazibesini kullanıyor. her şeyi olabildiğince açık söylerken, bunu mizahla yoğuruyor. neticede ortaya normalde görmek istemediğimiz rahatsız edici görüntülerden nispeten komik anlar çıkıyor, gülüyoruz. güldüğümüz şeyin ne olduğu üstünde sonradan kafa yorduğumuzda gülmüş olmamız hoşuma gitmiyor ama bir defa güldük işte… yapabileceğimiz bir şey yok.
  kan, kesilen uzuvlar, açık cinsellik alan ball için tabu kavramlar değil, bizler içinde olmamasını bekliyor. kimilerince terbiyesiz bulunan bu tavrıyla birçok tartışmayı başlatıyor.
  aileler ile asla izlenemeyecek bu filmler/diziler, şahısların yalnız başına izlediği garip izlencelikler oluyor. mastürbatif bu yapıya rağmen işlerinin oldukça geniş bir kitleye ulaşması bence en önemli nokta. çok aile yoktur ki oturup beraber bir alan ball projesi izleyebilsin…"

  http://www.bakiniz.com/alan_ball_cazibesi/
 • thomas newman ile iyi gider
 • her film ya da dizisinin içerisinde (gerek yazdığı gerek yönettiği) mutlaka bir yerlerde homofobiye değinen bir sanatçı, ayrımcılığa karşı yoğun eleştirileri var. american beauty de o subay adam aslında yoğun bir eleştiridir.true blood da bu eleştiriyi lafayette ile devam ettirmektedir. six feet under ı saymıyorum bile.. konunun bütününü asla oraya taşımayıp kenardan vermek istediğini veriyor.