şükela:  tümü | bugün
 • kanuni işkence savunucusudur. iddiası şudur ki, "işkenceyi nasılsa bütün devletler gizli olarak, cenevre sözleşmesi'ne aykırı olsa da ikiyüzlü bir şekilde yapmaktadırlar. bari biz bunu aleni yapalım".

  bunu özellikle amerika'daki teröristler ve israil'deki filisinli eylemciler için talep etmektedir. kendisi hukukçudur. bu açıklamaları yaptığı gazeteci ise "terörizm de yasal olsun o zaman" diye sormuş dershowitz pişkinlikle yanıt vermiştir. ibret vesikası link buradadır.

  http://edition.cnn.com/…/law/03/03/cnna.dershowitz/
 • amerikan dis politikasinin belirlenmesinde epey gucu ve etkinligi olan akademisyen

  son kertede, sivil ozgurluklerden yana retorik yaparken bariz bir sekilde elitist oligarsiyi savunan, filistin sorununa fanatik siyonistlere ozgu bir oryantalizmle bakan, harvard hukuk profesoru kiligina girmis sonradan olma bir neocondur. ama en kotusu ahlaksizdir. finkelstein * ve chomksyden ayar yedikce yemesine ragmen gozlerinin hastasiyim, ad hominemin ustasiyim seklinde naralar atarak bir turlu gurese doymayan tartismayi pic etme ustasi. alin bakin, bir bucuk saatiniz varsa izleyin:

  http://www.informationclearinghouse.info/…11190.htm

  bu da transcripti
  http://www.chomsky.info/debates/20051129.htm

  bu da benim aynen katildigim yorumu:
  http://www.counterpunch.org/ryan12072005.html
 • bu adamin ahlaksizliginin haddi hesabi yok, allahtan norman finkelstein gibi efendi insanlar bunun pesini birakmiyorl http://counterpunch.org/finkelstein08122006.html

  "if there's just "five percent likelihood" that israel might face a compelling threat in "ten years," according to dershowitz, it has the right to attack now"

  "dershowitz has repeatedly alleged in numerous op-ed pieces that israel typically takes "extraordinary steps to minimize civilian casualties," while hezbollah's typical tactics were to "live among civilians, hide their missiles in the homes of civilians, fire them at civilian targets from densely populated areas, and then use civilians as human shields against counterattacks." he adduces no evidence to substantiate these claims, all of which are flatly contradicted by hrw's (bkz: human rights watch) findings. in addition, dershowitz juxtaposes the "indisputable reality" that "israel uses pinpoint intelligence and smart bombs in an effortto target the terrorists" against hezbollah which "targets israeli population centers with anti-personnel bombs that spray thousands of pellets of shrapnel in an effort to maximize casualties." yet, hrw has documented israel's use in populated areas of artillery-fired cluster munitions with a "wide dispersal pattern" that "makes it very difficult to avoid civilian casualties" and a "high failure rate" such that they "injure and kill civilians even after the attack is over."

  "dershowitz deplores not only the actions of hezbollah but also of "the u.n. peacekeepers on the lebanese border [who] have turned out to be collaborators with hezbollah". "

  ridiculing what he deems the "increasingly meaningless word 'civilian'" and asserting that, in the case of terrorist organizations like hezbollah, "'civilianality' is often a matter of degree, rather than a bright line," dershowitz proposes to replace the civilian-combatant dichotomy with a "continuum of civilianality": near the most civilian end of this continuum are the pure innocents ­ babies, hostages and others completely uninvolved; at the more combatant end are civilians who willingly harbor terrorists, provide material resources and serve as human shields; in the middle are those who support the terrorists politically, or spiritually. he imagines that this revision wouldn't apply to israel because "the line between israeli soldiers and civilians is relatively clear." but is this true? israel has a civilian army, which means a mere call-up slip or phone call separates each adult israeli male from a combatant. israeli civilians willingly provide material resources to the army. to judge by its targeting of lebanese power grids, factories, roads, bridges, trucks, vans, ambulances, airports, and seaports, israel must reckon all civilian infrastructure legitimate military targets, in which case all israelis residing in the vicinity of such israeli infrastructure constitute human shields.
 • hukuk anlayışı, daha doğrusu hukuk adını verdiği hukuksuzluk zihniyeti ve faşizan eğilimleriyle neocon ekibin içinde bile yer yer aşırı bulunabilen demagog.
 • normal finkelstein'i depaul universitesi'nden kovdurmak icin bir takim fanatik israil yandaslariyla ugrasip sonucta basarili olan "hukuk profesoru". norman finkelstein'la bir tartismasinda "israil'in tek bir kisiye bile iskence yapmadigini" iddia etmisti ki, dunya uzerinde tek bir kisiye iskence yapmayan tek bir ulke bile bulunmayacagini dusunmeyecek kadar fanatiktir. boyle bir adamin harvard law school'da hoca olmasi, kitaplarinin amerika'da bestseller olmasi da ayri bir dramdir.
  son olarak fuhus dusmanligiyla nam salmis new york valisi eliot spitzer'in fahiselerle iliskiye girdiginin ortaya cikmasi uzerine "ne var ki gayet normal, avrupa'da olsa haber bile yapmazlardi" diyerek fanatikliginin boyutunu gostermistir.
  the case for israel isimli israil'in her konuda hakli oldugunu, israil'in ulke kurulurken filistinlileri surmedigini, filistinlilerin kendi kendilerine urdun'e oraya buraya yerlestigini iddia ettigi bir kitabi vardir. bu kitapla ilgili intihal yaptigina dair bir kampanya yuruttu, ozellikle norman finkelstein ve alexander cockburn. aslinda intihal acik olmasina ragmen harvard kendisini akladi.
 • israil'in insanlık dışı eylemlerinin gönüllü avukatlığını yaptığını duyuran haberlerde ismi geçtikçe "ben bu ismi biyerlerden biliyorum, tanıdık sanki bu adam" deyip durdum. meğersem claus von bülow davasının avukatıymış kendisi. hani şu reversal of fortune filminde ron silver'ın acar avukat tripleriyle canlandırdığı zat. filmdeki karakterin "the jew wants to speak" repliği bir dönem dilime dolanmıştı. kendisi de filmde hakim rolüyle görünmüş.
  ayrıca 28 yaşında harvard hukuk okulu'nun en genç hukuk profesörü olarak tarihe geçmiş.

  tabii bütün bunlar vampir olduğu gerçeğini değiştirmiyor.
 • utanmadan hala haaretz'de atıp tutabiliyor, çok ilginç bir insan gerçekten.
 • tam bir ahlaksız ve utanmaz bir adam. norman finkelstein gibi doğrunun peşinde koşan dürüst insanlara karşı böyle güdümlü ve kötü insanların galip gelmesine katlanamıyorum.
 • yale law school u 1. bitirdikten sonra 1 sene appeal court da , 1 sene de supreme court da clerk olarak çalışan ardından da 25 yaşında harvard law school da profesör olarak işe alınan hukukçu. 28 yaşında "tenure" alıyor. bu arada bir dönem stanforda da bulunuyor. hatta stanford kendisine profesörlük teklif edince harvard law school dekanı kendisine ve diğer profesörlere büyük bir zam yapıp dershowitz i fakültede tutuyor.

  ilk başta kendisi sadece "pro bono" yani "ücretsiz" danışmanlık yaparken oğlunun geçirdiği ağır beyin hastalığı sonrası "para" karşılığı da çalışmaya başlıyor. çünkü hastaneye para yetiştiremiyor ve supreme court da birlikte çalıştığı hakimden borç alıyor.

  claus von bülow, mike tyson, dominique straus kahn, o.j.simpson gibi önemli davalarda görev alıyor.

  claus von bülow kendisine teşekkür etmek için her ay mektup yolluyormuş londra dan. o.j. simpson un hala kendisine borcu varmış ve ödememiş. mike tyson ise dışarıdan görüldüğü gibi biri değilmiş. oldukça sakin ve iyi bir müvekkilmiş. borcunu kuruşu kuruşuna ödemiş. straus kah'ın "taciz" olayı daha karışık bir olayken kendisinin hapse girmemesini, mike tyson ın ise girmesini, tyson davasındaki kadın hakime bağlıyor. kadın hakim feminist toplum kuruluşları nı gaza getirmiş, bunun için bağış bile toplamış. reddi hakim talebi ise reddedilmiş bu davada.

  hukukçuluk kariyeri bir yana, kendisi benjamin netanyahu yu gençliğinden beri tanıyor ve büyük bir destekçisi. ayrıca ermeni soykırımı iddialarının destekçisi.

  "türkiye israil e insanlık dersi veremez" diyor. kendisini "siyonist" olarak tanımlıyor. ayrıca "düşünce özgürlüğü" nü savunuyor.

  hukukçuluk başarısı bir yana tamamen kafası karışık bir zat. siyasi duruşu omurgasızlık örneği.

  hem hukukçuluk başarısı hem de prensipli duruş olarak david boies tercihim.

  bu arada david boies nin hukuk firması kendisine epstein davasıyla alakalı "reşit olmayan kızla birlikte olmak" meselesinde dava açmıştı. :)
 • başta jeffrey epstein, o. j. simpson davaları olmak üzere abd’deki en pis davaların bir numaralı ceza avukatlarından, bill clinton ve donald trump 'ın azillerine falan karşı çıkan harvard üniversitesinin ex hukuk profesörü alan dershowitz, bu sefer baltayı taşa vurmuş olabilir.

  netflix'te yayımlanan jeffrey epstein filthy rich adlı belgeselde (1.s:b4), virginia roberts giuffre adlı bir kızın henüz 18 yaşındayken jeffrey epstein tarafından alan dershowitz'e fuhuş amacıyla verildiği iddiasına alan dershowitz'in cevabı şu oldu:
  "sizi temin ederim ki virginia roberts'la asla cinsel ilişkiye girmedim. size şunu kategorik olarak söylememe izin verin: hayatımda asla reşit olmayan biriyle cinsel ilişkiye girmedim. hatta kendim reşit değilken bile reşit olmayan bir kızla ilişkiye girmedim. jeffrey epstein'le ilişkisi olan biriyle asla cinsel ilişkiye girmedim."

  ve ardından daha da iddialı bir şekilde devam etti:
  "virginia roberts'a meydan okuyorum; gelsin ve sizin programınıza çıkıp kameraya bakarak şu cümleleri söylesin: 'alan dershowitz'ü benimle altı ya da yedi sefer cinsel ilişkiye girmekle suçluyorum.' virginia roberts beni kamuoyunun önünde itham etmekten kaçınıyor. bu yüzden rica ediyorum beni bu programda suçlasın. hadi görelim bakalım."

  dedi ve kamera, yakın çekim planda virginia roberts'ın yüzüne odaklandı ve kız tam da profesörün sıkıyorsa söyle dediği cümleyi kurdu:
  "alan dershowitz'le birçok kez birlikte oldum. hatırlayabildiğim kadarıyla en az altı kez."
  ve sözlerine devam etti: "jeffrey epstein tarafından alan dershowitz'e fuhuş amacıyla sunuldum. epstesin, esasında beni zorlayarak onunla cinsel ilişkiye girmemi sağladı. her seferinde epstein veya ghislaine maxwell'in isteğiyle birilerine sunuluyordum. alan dershowitz beimle ilişkisi olduğunu reddediyor. ikimizden biri doğruyu mu söylüyor? evet. o kişi ben miyim? evet."

  şu an her ikisi de birbirine iftira davası açmış. ama kimin doğruyu söylediği bal gibi ortada. nerde bir vukuat, orda mutlaka bir avukat!